Kiiu lasteaias oli esmaspäeval üle 80 lapse

2737
Kolmeaastane JUULI MARI RUUS oli lasteaia mänguvõimalustest vaimustuses ega tahtnud kuidagi koju minna.

Pühapäeval olid lasteaiamajas koristustalgud, kohal oli kogu personal.

Kiiu lasteaed Kiigepõnn avas esmaspäeva, 8. septembri hommikul uksed, nagu möödunud nädalal oli lubatud. Esimene laps toodi hoiule kell 7.10.
Direktor Juta Koppel rääkis, et töö läks kõigis kuues rühmas käima otsekui tavalisel argipäeval, pidulikku avamist ei olnud. Lastega tuldi majja eri aegadel, kuid lõunaks olid kohal kõik, kes tulema pidid, süüa tehti 82 lapsele. Töötajaid on kokku 26.
Tema sõnul tuleb pidulik avamine septembri lõpus, kui saal ja muinasjututuba on valmis, helitehnika paigas.
Kuigi veel reedel oli kõhklusi, kas esmaspäevaks saadakse maja laste vastuvõtmiseks korda, tehti pühapäeval ära suur töö, koristati ja sätiti viimaseid sättimisi.
„Esmaspäev oli töine, meie kollektiivi pidulikum koosistumine oli pühapäeval, kui sõime talgusuppi ja pannkooke,“ lausus direktor.
Esimese lasteaiapäeva puhul viidi paljud lapsed koju varakult. Õhtul kella kuue paiku mängisid lasteaia õuel veel neli last. Marie Tammsaar Kahalast ootas oma kolmeaastast tütart Juuli Mari Ruusi, kellele meeldis esimene lasteaiapäev sedavõrd, et mängis õues ronimiskohtades ja kiikedel ega tahtnud koju minna.
Marie Tammsaar jutustas, et käisid lasteaiamaja varem vaatamas ning laps ootas oma kollasesse lasteaeda minekut: „Esimesel päeval olin väga üllatunud, et kõik toimis nii, nagu oleks lasteaed juba ammu töötanud. Mis ongi kõige toredam.“
Üks isa, kes tuli õhtul oma lapsele järele, kommenteeris, kõik on nii ilus, et tahaks ise ka sellises lasteaias käia.

Eelmine artikkelKuusalu vallateed remonditakse septembri lõpuks
Järgmine artikkelKehra Perepood sulges uksed