Kuusalu vallas tõuseb prügiveo hind

1464

Volikogu ei kinnitanud korraldatud jäätmeveo uusi piirhindu ja vallavalitsus sai hindu tõsta vähem, kui soovis Radix Hoolduse OÜ.

Kuusalu vallavolikogu 27. aprilli istungi päevakorras oli korraldatud jäätmeveo teenustasu piirmäärade muutmine. Enn Kirsman küsis, kust teadis Radix Hoolduse OÜ juba enne volikoguistungit, et 1. maist hinnad tõusevad, kui volikogu kogunes alles nüüd.

Vallavanem Urmas Kirtsi vastas, et see, milliseid teateid erafirma saadab, on tema enda voli. Ta selgitas, Radix Hoolduse OÜ taotleb hinnatõusu seetõttu, et 1. jaanuarist tõusis saas­te­tasu. Firma esitas taotluse vallavalitsusele 2. veebruaril, kuna menetlemine on kestnud pikalt, lootis ettevõte ilmselt, et nüüd uued hinnad kehtestatakse.

Volikogu keskkonnakomisjoni esimees Mart Reimann teatas, et komisjon ei poolda piirmäärade tõstmist: „Kui volikogu tõstis oktoobris piirmäärasid, oli teada, et saastetasu kasvab aasta alguses. See pole korrektne asjaajamine, kui hinnatõusust teavitati enne otsust.“

Ta küsis, miks jupitati piirmäärade tõusuga, oleks võinud taotleda suuremat tõusu sügisel. Ja lisas, et tänavu sügisel käivituvad kaks tehast ning jäätmetele peaks tekkima nõudlus. Ka märkis ta, et Radix Hoolduse kolmeaastane leping lõpeb 2012. aastal ja juba sel sügisel tuleks välja kuulutada uus konkurss jäätmevedaja leidmiseks.

Vallavanem selgitas, et piirmäärade muutmine puudutab kaht hinda – 370- ja 2500liitriste konteinerite osas, sest nende puhul on praegune piirmäär väiksem, kui firma soovitud uus hind.

Ta sõnas, et hinnatõus on arvestatud jäätmekäitlejate liidu väljatöötatud valemi põhjal.

Enn Kirsman tegi ettepaneku asuda inimeste poolele, õpetada Radix Hoolduse OÜd volikogu ja inimestega viisakalt käituma ning piirhinda mitte kinnitada.

Vallavalitsuse esitatud eelnõu poolt olid 8 ja vastu 9 volikoguliiget, 2 jäid erapooletuks. Seega jäi määrus kehtestamata.

Vallavalitsus kinnitas 28. aprilli istungil uued prügiveohinnad seniste piirmäärade ulatuses. Uued hinnad kehtivad alates 1. maist. Hinnatõus on tarbija jaoks sõltuvalt konteineri suurusest 1-5 protsenti, 370liitrise konteineri puhul langes hind 4 protsenti.

Eelmine artikkelSõiduauto põleng
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjus üle 500 inimese