Kuusalu vallas läheb prügivedu edaspidi odavamaks

1763

Korraldatud jäätmeveo konkursi võitis Kuusalu vallas AS Eesti Keskkonnateenused.

Kuusalu vallavalitsus kinnitas korraldatud jäätmevedaja konkursi võitjaks firma Eesti Keskkonnateenused. Ettevõte ostis ligi paar kuud tagasi Kuusalu vallas tegutseva praeguse jäätmevedaja Radix Hoolduse OÜ.

Kuusalu valla keskkonnaspetsialist Mailis Virve kommenteerib, et Eesti Keskkonnateenused peab nüüd hakkama taotlema Kuusalu vallas tegutsemiseks jäätmeluba, see võtab aega mitu kuud. Seni jätkatakse prügivedu Radix Hoolduse nime all, leping kestab juunini ja kui asjaajamine venib, siis ka kauem. Kuni uue vedajaga lepingu sõlmimiseni kehtivad praegused veohinnad. 

Eesti Keskkonnateenuste pakutud veohinnad tulevad väiksemate konteinerite osas praegustest hindadest tunduvalt odavamad. Samas on Radix Hoolduse kõigi konteinerite rent olnud 1 sent kuus, uue vedajaga muutub suuremate mahutite rent tasuliseks. Eesti Keskkonnateenused hakkab rendile andma pisemaid prügimahuteid nullhinnaga, 0,6 ja 0,8 m3 konteinerite rendihind tuleb 3,60 eurot kuus ning veel suuremate, 2,5 m3 konteineritel 9,60 eurot ja 4,5 m3 puhul 12 eurot kuus.

Segaolmejäätmete veohinnad pakkus Eesti Keskkonnateenused väiksemate mahutite kohta ligi poole odavamad. Näiteks on 0,14 m3 konteineri puhul prügiveohind praegu 2,41 eurot, hakkab olema 1,16 eurot või 0,24 m3 puhul on 4,10 eurot, edaspidi 1,98 eurot; 0,26 m3 korral on senine hind 4,24 eurot, tuleb 2,15 eurot. Suuremate mahutite puhul on hinnavahe üle 2 euro.

Suurjäätmeid ja biolagunevaid jäätmeid ning ka paberit ja kilet hakkab uus jäätmevedaja ära viima samuti nullhinnaga. Ettevõttel on Vana-Narva maantee ääres Maardu külje all paberi- ja kilejäätmete sorteerimiskoht, Tallinnas Betooni tänaval paikneb suurjäätmete sorteerimisplats. Firma kontor  asub  Tallinnas  Artelli   tänaval.

Eesti Keskkonnateenuste Põhja regiooni juht Kalle Grents kinnitab, et kuni jäätmeloa saamiseni ja vallavalitsusega lepingu sõlmimiseni jätkub korraldatud jäätmevedu nagu seni, küll aga on lähiajal muutumas pressautode veograafikud: „Seoses sellega, et me ümberkaudsed kliendipiirkonnad on muutunud, korraldame logistika ümber. Kuusalu valla klientidele hakkame sel nädalal saatma teateid, et mis päeval neid teenindama hakatakse, paljudel see muutub.“

Ta ütleb, et tulekul on ka uued autod ja teised töötajad, kes ei pruugi Kuusalu valda tunda: „Andke Radix Hoolduse klienditeenindajale teada, kui uue graafiku järgi peaks prügiauto tulema, aga ei käinud. Loodame, et kõik laabub, maikuu alguses võib natuke tulla segadust.“
Ta lisab, et kui Eesti Keskkonnateenused saab jäätmeloa ja alustab teenindamist enda nime all, võivad uued graafikud jääda samaks. Kuid kindlasti tuleb siis muuta prügiveolepinguid.

„Kuu aega enne korraldatud prügiveo käivitamist uute hindadega ja kolm kuud pärast seda tulevad me töötajad Kuusallu ja Loksale, et lepinguid muuta. Igati pooldame ka digitaalset allkirjastamist. Jälgige teateid, anname uute lepingute sõlmimise aegadest ja kohtadest varakult teada,“ lubab regioonijuht.

AS Eesti Keskkonnateenused kandis enne nime Veolia. Ettevõte teenindab rohkem kui 100 omavalitsust. Alates sügisest veab Eesti Keskkonnateenused prügi ka Raasiku vallas, kuna võitis Raasiku, Jõelähtme, Rae ja Kiili valla ühiselt korraldatud konkursi.

Eelmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi
Järgmine artikkelKuusalu pastoraadi taastamise annetuste kohta info.