Arukülas tabati poevargad

1038

Aruküla Konsumist korduvalt alkoholi varastanud mehed saadi 25. veebruaril kätte.

Kaupluse juhataja Külli Loorits rääkis, et töötajad tundsid ära auto, millega mehed poe juurde sõitsid. Ka olid varaste näod juba tuttavad, kuna poe videolindilt nähti, kuidas nad 13. ja 14. veebruaril alkoholi varastasid. Kuna müüjad olid valvsad, jäi varastel  kolmandal korral noos saamata. Nagu tavaliselt, väljusid nad väravatest, kust inimesed tulevad kauplusesse sisse. Juhataja teavitas politseid, et samad vargad on jälle kohal, ning omal käel asuti mehi jälitama.

Tallinna poole sõites said kahtlusalused aru, et neid jälitatakse, ning lisasid kiirust. Lagedi lähistel jõudis aga kohale politseipatrull ning varaste auto peeti kinni.

Aruküla piirkonnapolitseinik Anu Metsaorg ütles, et tegu oli Tallinnast pärit tuntud varastega, kes on nüüdseks vastutusele võetud. Varasemate alkoholivargustega tekitasid mehed Aruküla Konsumile kahju üle 4000 krooni. Politseinik on tänulik kolleegile, kes aitas vargad kinni püüda: „Suur tänu nii temale kui ka ta paarimehele, kes kiirelt ja professionaalselt tegutsesid.“

Kaupluse juhataja ei mõista, miks poe kliendid esimestele vargustele ei reageerinud: „Vargad tulid poodi päevasel ajal, kella ühe ja kahe vahel. Videosalvestuselt on näha, et inimesed kõnnivad mööda sel ajal, kui üks meestest endale pudeleid põue topib. Töötajatele ei öelnud keegi midagi. See ei ole võimalik, et inimesed ei näinud, mis nende ümber toimub.“

Aruküla Konsumis turvamehi ei ole, on vaid videovalve. Külli Loorits ütles, tal on kahju, et poes käivad lisaks võõrastele vargil ka kohalikud inimesed.

Eelmine artikkelKallaletung
Järgmine artikkelToidupoed meelitavad ka maal allahindluste ja sooduskaupadega