Kuusalu valla toel beebide ujutamine ja võimlemine odavam

1835

Vallavalitsus otsustas teha oktoobrist aasta lõpuni Kuusalu spordikeskuses titade võimlemissaali renditasu ja ujumispileti hinna soodsamaks.


KAIE USTAV kiidab, et titadega käivad ujumas ka mõned isad. Sel pildil juhendab ta väikese PAUL HENDRIKU isa TÕNU PONTUST.

MTÜ Kuusalu Pereühing taotles Kuusalu vallavalitsuselt toetust beebide ja väikelaste ujutamis- ning võimlemistundidele. Vallavalitsu otsustas, et kuni aasta lõpuni tasub vald beebide võimlemistundideks kasutatava aeroobikasaali rendist 60 protsenti ning nende ujumispileti hinnast poole. Otsest rahaga maksmist ei ole, tehakse tasaarveldust, kuna spordikeskus kuulub vallale.

Kuusalu Pereühingu juht ja treener Kaie Ustav ütleb, et tänu sellele maksab titade võimlemise kuutasu  senise 13 euro asemel 10 ning ujutamises on kuutasu 16 eurot, siiani oli 19.

Lastebassein 1,5aastastele väike
Kaie Ustav hakkas beebisid ujutama 2008. aasta suvel vastavatud Loksa ujulas. Kui sama aasta lõpus avas uksed Kuusalu spordikeskus, läks ta  2009  jaa­nuarist sinna titasid ujutama. Tunde on nädalas 2-3, vanemad saavad oma maimukestega minna sobival ajal.

Kuusalu ujula lastebasseini mahub korraga maksimaalselt 5 titat koos ema või isaga. Kaie Ustavi sõnul on väga hea viia ujutamistrenni läbi kolme lapsega, siis mahub basseini lahedasti.

Kõige aktiivsem ujutamisaeg on 3.-5. elukuu, ent päris paljud vanemad käivad kohal kuni võsuke saab aastaseks ning on ka neid, kes ujutavad lapsi teise eluaasta lõpuni.

Kaie Ustav tõdeb, et Kuusalu ujula lastebassein ei ole ehitatud beebide ujutamiseks, vaid väikestele lastele, kes kardavad vett ja kõnnivad seal. Bassein on 1,5aastastele juba väike. Jätkata saab ujutamist suures basseinis, kuid seal on vesi jahedam ning osadele väikelastele külmem vesi ei sobi.

Ühel hooajal ujutab Kaie Ustav Kuusalus keskmiselt 30 beebit. On neid, kellega tullakse arsti soovitusel, aga enamik titasid tuuakse ujuma vanemate endi algatusel. Mõne titaga käiakse ujumas kahel korral nädalas.

Loksal ujutas Kaie Ustav beebisid ka möödunud hooajal, kuid sel sügis-talvel ajapuudusel enam mitte, kuna töötab aasta algusest Kuusalu Almakeskuses tegevusjuhendajana.

Võimlemises kolm vanusegruppi
Beebide võimlemisega on Kaie Ustav tegelenud kauem – alates 2006. aastast. Esialgu olid tunnid Kuusalu Tervisestuudios ehk Kuusalu tehase kunagises kontorihoones. Mõnda aega sai ta kasutada üht korterit alevikus, kuid viimased 2,5 aastat on rentinud spordikeskuse aeroobikasaali.
 
„Parim koht on aeroobikasaal,“ kiidab treener. „Olen väga rahul, spordikeskuses on õhkkond väga mõnus. Kiiu mammasid on nüüd hakanud rohkem lastega võimlemas käima – paras jalutuskäik spordikeskuseni. Kuigi mõni Kuusalu ema on nüüd vist tulekut kaugemaks pidama hakanud.“

Titad on jaotatud vanuse või õigemini oskuste järgi kolme gruppi: esimesest elukuust kuni roomamiseni, roomajad kuni kõndimiseni ning 1-2aastased. Võimlema võib hakata juba nädalase beebiga, toonitab Kaie Ustav.

Käesolevast hooajast aitab teda Ljudmilla Loss-Maiberg, kes on alustanud võimlemistreeninguid 2-3aastastega. 
    
Kõige pisemaid võimlejaid on praegu 4, roomajaid 3 ning 1-2aastaseid 14. 2-3aastaseid tuuakse trenni 6.

Kaie Ustav arvab, et võibolla ei ole päris väikeste beebide vanemateni jõudnud info võimlemisvõimalusest. Ka võib olla põhjus liiklusvahendis – kui peres on üks auto ja sellega käiakse tööl, siis on titaga koju jäänud emal või isal raske kaugemalt võimlema tulla.

Veel märgib Kaie Ustav, et kaksikute vanemad ei pea muretsema, kui mõlemad ei saa kaasas käia. Siis on tema aidanud võimelda teise beebiga – ei pea näitama võtteid kumminukuga.

Kuna ta teeb beebidele ka massaaži – läheb selleks koju kohale – kohtub mõne maimukesega isegi neljal päeval nädalas.

Kaie Ustav: „Juba varases lapseeas tõstab regulaarne ja sihipärane liikumisharjumus lapse enesekindlust nii füüsilises kui vaimses mõttes. Seda on näha praegu nendest 2- 3aastastest lastest, kes käivad nüüd juba Ljudmilla Loss-Maibergi tunnis. Nad naudivad liikumist, on võimelised sooritama aina keerulisemaid harjutusi ka iseseisvalt. Kõige olulisemaks pean seda, et võimlemine ja ujutamine aitab kaasa usaldussuhte loomisele oma lapsega.“


Beebide ujumis- ja liikumistundide juhendaja ning massöör KAIE USTAV

Elab Kuusalu vallas Tammistu külas. Õpib Tallinna Ülikooli sotsiaalpedagoogika 3. kursusel. Lõpetanud Tallinna Meditsiinikooli 1997. aastal meditsiiniõe diplomiga, 2000. aastal läbinud massööri koolituse. Õppinud kursustel refleksoloogiat, homöopaatiat, väikelapse võimlemist ja ujutamist ning imetamise nõustamist.

Eelmine artikkelRaasikul löödi naist
Järgmine artikkelKui korras on meie lasteaedade mänguväljakud?