Anija vallavalitsus sõlmis Tele 2ga uue lepingu

829

Vallavalitsuse ja allasutuste juhtide töökõned muutusid soodsamaks.

Suvel alustas Anija vallavalitsus Tele2ga kehtiva lepingu ülevaatamist ja soodsamate lahenduste otsimist ning nüüd on abivallavanem Urmo Sitsi sõnul sõlmitud oluliselt soodsam leping. Võrdluse saamiseks peeti läbirääkimisi ka Elisaga.

Mobiiltelefon on vallavalitsuse igal töötajal, kes käib töö­ülesannete tõttu vallamajast väljas. Eraldi mobiiltelefon on ka raamatupidamisel ja sekreta­riaadil ning peaaegu kõigil valla allasutuste juhtidel ja lasteaedade-koolide õpetajate tubades.

„Seni helistati lasteaedades vanemate mobiiltelefonidele lauatelefonidelt, see on palju kallim, kui helistada mobiililt, lauatelefonidel on ka kõne­­alustustasu,” märkis Urmo Sitsi.

Vallavalitsuse grupis on kokku ligi 50 mobiiltelefoni, sealhulgas ka Velko AV töötajate omad. Telefonid osteti Tele 2st 1 euro eest: „Grupisisesed kõned on tasuta, mujale helistamisel on kõneminut läbirääkimiste tulemusena väga soodne. Lepingust tulenevalt on see pooltevaheline konfidentsiaalne info.”

Telefonidele on kehtestatud kuulimiidid, enamasti 5 eurot.

„Tänu väikesele minutihinnale kulub enamusel töötajaist sellest pool,” sõnas abivallavanem, kes kinnitas, et vallavalitsuse ja allasutuste sidekulud on nüüd oluliselt vähenenud.

Vallaametnike töötelefonide numbrid on vallavalitsuse kodulehel: „See ei tähenda muidugi, et ametnik on ööpäevas 24 tundi kättesaadav, vaid ikka tööajal.”

Lähiajal on kavas välja vahetada vallavalitsuse lauatelefonide süsteem, minna üle VoIP ehk internetitelefonide süsteemile.

„Saame Elionilt võimsama internetiühenduse ning hakkame maksma umbes 20 protsenti vähem,” ütles Urmo Sitsi.

Järgmisena on vallamaja infotehnoloogia kaasajastamisel kavas hankida korralik failiser­ver. „Ilmselt tuleb ka operatsiooni­süsteeme uuendada, et viia kõik arvutid ühele platvormile, praegu on neis osaliselt erinevad programmid. Teeme seda kindlasti käesoleval aastal, praegu valmistame ette hanget. Sel­lega peaks saama kogu valla­valitsuse IT-pool korralikult uuendatud ja liigsed kulud kärbitud,” lausus abivallavanem.

Eelmine artikkelRaasikul löödi naist
Järgmine artikkelKui korras on meie lasteaedade mänguväljakud?