Kuusalu valla taidlejate pidu oli teemal „Eesti film 100“

2399

Tänavuse talvepeo korraldas Kuusalu naiskoor Kadri, kes sai selle eest palju kiita.

Naiskoor Kadri  seadis valla isetegevuslaste peoks Kuusalu rahvamaja saali, lavale ja ka fuajeesse lauad-toolid kokku ligi 200 kohaga. Pidulisi kogunes mõnikümmend vähem. Sellegipoolest oli tantsupõrand kahe mehe ansambli Poolen Band tantsulugude ajal nii tihedalt rahvast täis, et Kolgaküla Lainerid rõõmustasid oma fuajeekohtade üle ja lõid seal tantsu.

Kes peol käis, jäi rahule. Nalja ja naeru oli seekord topelt, sest esmakordselt nende pidude ajaloos esines korraldaja koos kõigi teiste rühmadega. See nägi välja nii, et rühmadele loosi tahtel sattunud filmi nimesid välja ei kuulutatud, need polnud ka laudseinale välja pandud ajakavas. Iga etteaste sissejuhatuseks esitasid Kadrid üheskoos või mõni kooriliige eraldi stseeni, loo või muud sellist. Nii taheti anda aimu ja võimalust mõistatada, millise filmiga tegu. Järgnes taidlusrühma omapoolne versioon. Juhtus, et mõni film jäi publikul ka ära tundmata.

Kes jäi kahtlema, saab nüüd Sõnumitoojast vastuse. Esimesena astus üles MTÜ Kiiu Arendus filmiga „Siin me oleme“ – seda filmi pidi tutvustama vallavalitsus, ent Kiiu Arendus eesotsas Herko Suntsi ja Urmas Kirtsiga olid valmis ametnike au päästma.

Vihasoo tantsumemmede film oli „Nukitsamees“, Kuusalu seenioride lauluansamblil „Naine kütab sauna“, naisrühmal Tiiu „Mehed ei nuta“ ning pasunakooril „Arabella, mereröövli tütar“.

Kuusalu meeskoor etendas „Viimset reliikviat“, flamenkotantsijad „Kevadet“, Vihasoo segakoor „Nipernaadit“ ja näitering „Röövlirahnu Martinit“, Veljo Tormise Kultuuriselts „Keskea rõõme“.

Kolgaküla Lainerid naerutasid rahvast oma versiooniga „Noorest pensionärist“. Foto Kalmer Märtson
Kolgaküla Lainerid naerutasid rahvast oma versiooniga „Noorest pensionärist“. Foto Kalmer Märtson

Publiku sooja vastuvõtu ja tugeva aplausi pälvisid Kolga-Kuusalu kammerkoori „Vallatud kurvid“, Kolga rahvatantsijate „Malev“ ning Kolgaküla Lainerite „Noor pensionär“.

Esinemisterea lõpetasid tantsurühm Kabujalake „Keskpäevase praami“, Kuusalurahva teater „Viini postmargi“, naistantsurühm Viimikud „Teisikute“ ja ladina tantsu trupp „Mäeküla piimamehega“.

Etteasted alustas ja lõpetas peakorraldaja Kadri – alustasid lauluga filmist „Inimesed sõdurisinelis“ ning lõpuks laulsid multifilmist tuntud loo „Helesinine vagun“. Krokodill Gena laul pani isetegevuslased sedavõrd kuraasikalt kaasa laulma ja rongitantsu tantsima, et koori ümber moodustus tantsijate ring, lugu tuli kordamisele. Kadri dirigent Krista Kukk kommenteeris, et seni pole nende koorilaulu järgi tantsu löödud.

Idee, võtta põhiteemaks Eesti filmid, tuli naiskoori Kadri koorivanemalt Tiiu Lepnurmelt: „Meil on tehtud palju toredaid filme, miks mitte neid Eesti filmi äsjalõppenud juubeliaasta valguses meelde tuletada. Vaatasime Kadridega paljud filmid etteastete jaoks uuesti üle, kuulsin, mõnedki kollektiivid tegid sama. Fantastiline, kuidas kõik lustiga kaasa löövad ja äkki andekateks näitlejateks osutuvad.“

Eelmine artikkelTulekahju Sõpruse väljakul
Järgmine artikkelArutelu Kuusalus – kas riigigümnaasium Ida-Harjusse või hoopis Tallinna piirile