Kuusalu valla tänupeol sai kultuuripreemia MENDA KIRSMAA ja spordipreemia AGO KATVEL

4056

Kuusalu vallavolikogu ja -valitsus tunnustasid laupäeval, 7. jaanuaril tublimaid kultuuri- ning spordiinimesi.

Traditsiooniliselt toimus tänu­üritus Kolgaküla rahvamajas. Seekord korraldasid peo Saima Kallionsivu ning Priit Parro koostöös vallavalitsusega. Õhtujuht oli Priit Parro.

Avakõne pidas Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi, tegi  ülevaate 2011. aasta olulisematest sündmustest vallas.

Muusikalist meelelahutust pakkusid mitu üllatusesinejat. Musitseeris Kuusalu Keskkooli Muusikasõprade Ring õpetaja Kai Petersoni juhendamisel. Kuusalu vallamaja töötajate ansambel esitas kaks laulu, millele olid tehtud uued sõnad selleks õhtuks, klaveril saatis Kai Peterson, lavalise liikumise seadis Saima Kallionsivu. Stiliseeritud tantsuga esinesid Kuusalu keskkooliõpilased. Õhtu lõpetas ansambel Kruuv tantsumuusikaga.

Varasemast erinevalt näidati ekraanilt videolõike, kus anti sõna aunimetuse saanud kandidaadi esitajatele või kolleegidele.

Laureaatidele olid auhinnaks puust küünlajalad, mille metallplaadile oli graveeritud nende nimi ja tiitel.

MENDA KIRSMAALE anti preemia üle kodus
Urmas Kirtsi kuulutas välja kõige tähtsama preemia – kultuuripreemia 2011, mis on ühtlasi elutööpreemia. Sellega kaasneb 320 eurot.

Kuna Menda Kirsmaa ei saanud laupäevasel peol osaleda, viidi auhind ja preemiatšekk talle paar päeva varem koju. Kohal käis ka Sõnumitooja.

Saalisolijatele näidati videot üleandmisest, millest saab pikemalt lugeda järgmisest artiklist.

Kus mängitakse palli, on kohal AGO KATVEL
Ka aasta 2011 spordipreemia, suurusega 320 eurot, andis üle vallavanem, kes lausus: „Kus palli mängitakse, on Ago Katvel kohal. Kui veel ei mängita ja ta on platsis, siis hakatakse mängima.“

Kolga Palliklubi juhatuse liige Ago Katvel on pallimängude vabatahtlik edendaja. Alates 2007. aastast käivad tema eestvedamisel valla meistrivõistlused ning 2003. aastast Sipoo-Kuusalu sõprusturniirid võrkpallis. Veel korraldab ta Andineeme rannavollet, valla meistrivõistlusi korvpallis ning ka sulgpallivõistlusi.

Aasta naissportlane KAROL RAHUOJA
Parima naissportlase tiitli andis üle volikogu keskkonnakomisjoni esimees Mart Reimann: „Karol hüppab kõrgust 1.68, seega üle enamiku naiste, nende keskmine pikkus jääb sellest allapoole.“

Tallinna Tehnikaülikooli 2. kursuse tudeng Karol Rahuoja tänas Kuusalu Spordiklubi ja Spordikeskust: „Klubi toetab kõiki Kuusalu kooli lõpetanud sportlasi. Spordikeskus võimaldab saalis treenida. Treenimisvõimalused on väga head.“

Karol Rahuoja sai parima nais­sportlase tiitli ka aasta tagasi. 2011 saavutas ta Eesti maa­spordimängudel kuldmedali kõrgushüppes. Eesti noorsoo kergejõustiku MVl sai hõbeda kolmik- ja kõrgushüppes, sisekergejõustiku MVl pronksi kolmik-, kõrgus- ja kaugushüppes, naiste 60 meetri teatejooksus.

Aasta meessportlane TAAVI TŠERNJAVSKI ja treener AARNE IDAVAIN
Aasta 2011 meessportlaseks kuulutati Loksa gümnaasiumi 10. klassi õpilane Taavi Tšernjavski ja aasta treeneriks tema treener, Loksa kooli kehalise kasvatuse õpetaja Aarne Idavain. Parima sportlase tiitli sai Taavi Tšernjavski ka aasta tagasi, Aarne Idavain pälvis siis aasta spordipreemia.

Ka tänavu polnud Taavi Tšernjavski tunnustuspeol kohal, kuna viibis samal ajal Balti matšil.

Taavi Tšernjavski tuli 2011. aastal Eesti noortemeistriks kümnevõistluses 7232 punktiga ja kettaheites 51,59 meetriga. Balti matšil sai 8võistluses hõbemedali. Veel saavutas auhinnalisi kohti Eesti noorte kergejõustiku MV individuaalaladel.

Taavi Tšernjavski kiitis videos oma treenerit: „Ta pole kellegi peale häält tõstnud. Kui treener on rahulik, suudad ka ise rahulikuks jääda.“

Aasta noorsportlane KELLY ROSEN
Tublima noorsportlase neidudest kuulutas välja vabaajakomisjoni esimees Urmas Paomees.

Loksa gümnaasiumi 9. klassi õpilane Kelly Rosen Pärispealt on Kuusalu valla silmapaistvaim naisjalgpallur, mängib Eesti noortekoondises. Treenis Kuusalu Spordiklubis Rada, kevadel siirdus klubisse Flora.

Ta tänas oma treenerit Allan Soometsa, endist treenerit Sander Piibemanni ning enda venda Magnus Rosenit, tänu temale hakkas jalgpalli mängima.

Aasta noorsportlane TANEL PAABO
Aasta noorsportlast 2011 noormeeste seast tutvustas arengukomisjoni esimees Mait Kröönström, kes lausus, et Tanel Paabo sai presidendiproualt noor­sportlase preemia.

Kuusalu keskkooli 9. klassi õpilane Tanel Paabo on Euroopa ja Eesti meister Shotokan karates, mullu võitis veel mitmeid matše kodu- ja ka välismaal.

Tanel Paabo tänas oma vanemaid Ain ja Terje Paabot, klubi Budo treenerit ja Eesti koondise peatreenerit Aleksandr Zõkovit ning sponsoreid: Eesti Eine, Emart, Monier ja Hydroscand.

Aasta invasportlane EGERT JÕESAAR
Aasta invasportlase tiitli andis üle volikogu liige Raul Valgiste.

Egert Jõesaar Hara külast on võitnud auhinnalisi kohti invasportlaste kergejõustikuvõistlustelt ning esindas Eestit Euroopa puuetega noorte spordivõistlusel Brnos.

Aasta kultuuriedendaja KARIN SOOSALU
Aasta kultuuriedendaja auhinna andis üle sotsiaalkomisjoni esimees Kaja Martinson. Kolga segarahvatantsurühma juhendaja Karin Soosalu oli Kuusalu valla aukodaniku, tantsuõpetaja Tõnu Lindveti mälestuskontserdi peakorraldaja.

Karin Soosalu avaldas lootust, et 50 aasta pärast oleks rahvakultuur Kuusalu vallas sama hoitud ja edasi viidud ning oleks Tõnu Lindveti töö jätkajaid.

Aasta kultuuritegu – film rahvariietest
Eelarve- ja majanduskomisjoni esimees Herko Sunts andis üle kuultuuriteo preemia – Kuusalu Laurentsiuse Seltsile filmi „Naine ei lähe tanuta tänavale ega põlleta põllule“ eest.

Auhinna võttis vastu juhatuse liige Sulev Valdmaa, kes tutvustas lähemalt seltsi tegemisi ning palus saalis püsti tõusta kohalolnud liikmetel Jaanus Jalakal ja Tõnu Valdmal. Ta kutsus huvilisi seltsiga ühinema, praegu on liikmeid seltsis 15.

Aasta vabatahtlik HELENA AUG
Aasta vabatahtlik Helena Aug sai auhinna majanduskomisjoni aseesimehelt Enn Kirsmanilt.

Vabatahtlik Helena Aug on viimastel aastatel regulaarselt korraldanud säästvat eluviisi propageerivat Kuusalu kirbuturgu.

Helena Aug lubas 2012. aastal teha senisest veel rohkem.

Aasta külaelu edendaja LEILI VALK
Külaelukomisjoni esimees Henn Pärn tegi teatavaks aasta külaelu edendaja. Valgejõe külavanem Leili Valk on aastaid korraldanud külas kultuuri- ja spordiüritusi, hoolitseb külamuuseumi ja –platsi eest ning mullu aitas läbi viia naaberküla Kõnnu koolimaja juurde mälestuskivi panekut.

Leili Valk ütles, et üksi ei tee midagi, ikka on abis ka teisi.

Märkamise auhinna said
Anu Likk – flamenkotantsuklubi Rosa Verde juht, juhendab Kuusalu vallas flamenkorühma 6. hooaega.

Margus Keerma – Kuusalu Spordiklubi treener, klubil täitus 10. aastat.

Krista Kukk, Eelika Krasmus, Niina Esko, Taavi Esko, Ott Kask, Anne Jalakas, Tatjana Jõeleht – noorte laulu- ja tantsupeol „Maa ja ilm“ osalenud kollektiivide juhid.

Eelmine artikkelValklas varastati vanametalli
Järgmine artikkelAnija valla sünnipäevapeol käis üle 200 inimese