Kuusalu valla õpilasliinide marsruudid muutuvad

879

Kuusalu vald kuulutas välja riigihanke õpilasliinide vedajate leidmiseks.
Kuusalu vallas lõppesid õpilasliinide vedajatega sõlmitud senised lepingud, mis olid tehtud 3 aastaks ning pikendati aasta võrra seoses sellega, et oodata ära Kolga kooli gümnaasiumiosa sulgemisotsus ja alles siis panna paika uued marsruudid.

Sel kevadel otsustas vallavolikogu, et septembris algaval õppeaastal Kolgas enam uusi keskkooliklasse ei avata. Seoses sellega tehti ümber õpilasliinid, et seni Kolga keskkoolis käinud noored saaksid sõita Kuusalu või Loksa keskkooli ja tagasi. 

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ütleb, et ükski liin ei ole enam täpselt sama, kui oli seni, sest nii Juminda poolsaarelt kui ka Kõnnu-Kolga piirkonnast peavad bussid jõudma Kuusallu, Kolka ja Loksale. Muutunud on Kursi-Aru-Kosu koolibussi marsruut, sinna sõidab uue hanke kohaselt Vanaküla-Valgejõe kaudu tulev buss.

„Kõik liinid on püütud korraldada nii, et valla kõikidesse koolidesse pääseksid õpilased võimalikult lühikese ajaga. Sõiduaegasid on püütud lühendada niipalju, kui on võimalik, topeltliinid oleme ära kaotanud. Igast piirkonnast viib buss lühema sõiduajaga lähimasse kooli. Pikem sõit on ainult Parksi, Vanaküla, Valgejõe piirkonnast Kuusalu keskkooli,“ kommenteerib abivallavanem. „Vanakülast sõidab koolibuss Loksale ja Kolka 20 minutiga, Kuusallu 35 minutiga.“

Ta lisab, et seoses sellega on uutes marsruutides mõnes  külas välja jäetud väikesed kuni 1-2kilomeetrised teelõigud, kus koolibuss seni sõitis. Näiteks Sigula ja Tapurla piirkonnas. Seal elavad lapsed peaksid suurele teele bussipeatusesse minema jala või vanemad toovad neid.

Abivallavanem märgib, et koolibussiliinide arv jääb samaks, kuid pole enam tühje sõiduotsi. Arvestatud on ka küla­elanikega, kel vaja minna maakonnaliini bussile – nad saavad koolibussidega sõita suuremasse asulasse ja seal istuda ümber.

Riigihange on jagatud osadeks liinide kaupa, et anda võimalus kandideerida kohalikel bussifirmadel. Samas nendib abivallavanem, et see ei välista suuremate firmade osalemist.

Lähemalt on kavas õpilasliine ja kavandatavaid muudatusi tutvustada järgmises Sõnumitoojas.

Eelmine artikkelGaraažis süttis külmkapp
Järgmine artikkelSuvitajad jätavad Valklas-Salmistul randa kärutäite viisi prügi