Kuusalu valla MV tõstis korvpalli populaarsust

4068

Peakorraldaja AGO KATVEL on rahul – osales 8 meeskonda, kokku 120 võistlejat.

Kuusalu valla korvpallimängijad ei mäletanud täpselt, millal viimane ülevallaline turniir toimus. Kuusalu keskkooli kehalise kasvatuse õpetaja, treener ja kohtunik Margus Keerma meenutas, et ilmselt oli see 7-8 aastat tagasi. Kuid siis mängiti kooli vanas võimlas, kuhu pealtvaatajaid eriti ei mahtunud.

Nüüd on kooli juures uus spordihoone suure saaliga. Mänge käisid vaatamas ja lemmikutele kaasa elamas fännid. Pealtvaatajaid oli iga kord 50-60.

Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavain kiitis, et tänu meistrivõistlustele ärkas spordisaal tõeliselt ellu – võistlusi saatsid kired, kaasaelamine ja melu.

Turniiri korraldas Kolga Palliklubi, kes sai Kuusalu vallavalitsuselt võistluste toetuseks 4000 krooni. Umbes  sama palju koguti osalustasust. Nende summade eest telliti rändkarikas ning kolmele paremale võistkonnale medalid ja tasuti kohtunikele. Kaks kohtunikku käisid mänge vilistamas Tallinnast, Kuusalu vallast oli peale Margus Keerma kohtuniku rollis veel Madis Palmi.

Ago Katvel Kolga Palli­klubist ütles, et tema mängijatelt nurinaid ei kuulnud, uue võistluskohaga jäädi rahule, ehkki saal on harjumatult suur ja esialgu oli võõras mängida: „Öeldi, et meistrivõistlused võiksid saada taas traditsiooniks. Jutt jäi, et toimuda võiksid juba sügisel, aga elu näitab, kuidas hakkab toimima.”

Ta kiitis, et osalejaid ei pidanud isiklikult palumas käima, registreeriti kuulutuse peale: „Lootsime, ehk tuleb kuus võistkonda, aga saime rohkem, kaheksa. Endise Loksa valla poolelt küll ei tulnud kedagi, kuigi seal on varem korvpallivõistlustel käinud Kolga-Aabla, Viinistu, Kolgaküla meeskonnad. Rõõmu teeb see, et osalesid Kolga poisid. Nad jäid viimaseks, aga sellest pole midagi. Kui Kolgas käis korvpallitreeningutel enne kaheksa-kümme poissi, siis viimasel korral oli 16-18. See on juba korvpallibuum.”

Meistrivõistlused võitnud BC Kupu meeskonna kokku pannud Indrek Triisberg kiitis samuti, et võistlused läksid korda: „Korvpall on olnud aastaid Kuusalus tugev spordiala, kooli võistkondadega  on võidetud tiitleid Harjus ja kaugemal. Väga paljud on saanud oma korvpalliarmastuse koolist, käivad mängimas mitmel pool klubides. Valla võistlustel oli nüüd vahva minna vastakuti Vennad Dahlid mängijatega, kellele käisin poisikesena kooli võimlas seitse aastat tagasi kaasa elamas.”

Ta jutustas, et kõige enam oli toetajaid-vaatajaid BC Kiiul. See võistkond koosnes Kiiu jalgpalluritest, kellel on suur seltskond oma fänne.

„Nüüd tuleb juba mõelda järgmise aasta peale. Kevadeni teha trenni, sügisel alustada uue hooga,” sõnas ta.

„Võetakse punt kokku ja minnakse spordisaali mängima. Trennis oleme kõik sõbrad, jaotame mehed vastasmeeskondadesse enamvähem võrdselt.”

Sel nädalal on Kuusalu valla korvpallurid taas treeningutel – Indrek Triisberg paneb võistkondade tugevamatest kokku Kuusalu valla võistkonna, et minna valdadevahelisele turniirile, mis toimub 27. veebruaril.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“