Kuusalu valla MTÜ beebiprojekt saab LEADERist 111 600 krooni

3049

PIRET LAASIK Kolgakülast asutas koos kahe mõttekaaslasega MTÜ Ökobeebi.


PIRET LAASIK ujutab poeg KARL DANIELI ja AILI-KADRI VAGA tütar SILLET.

MTÜ Arenduskoda hindamiskomisjon kiitis heaks ja otsustas rahastada Kuusalu vallast MTÜ Ökobeebi projekti „Harmooniline elu alates sünnist”. Selle käigus on kavas luua suhtevõrgustik, mis ühendaks nii kohalikke tootjaid ja teenuse pakkujaid Kuusalu vallast kui ka üle-eestilisi ettevõtjaid ja õppe­asutusi, kes propageerivad puhast looduslikku elustiili. Lõpptulemusena viiakse kokku rasedad ning lastega pered vajalike teadmiste ja toodete-teenuste pakkujatega.

Piret Laasik rääkis, et asutas MTÜ koos sõbranna Aili-Kadri Vagaga Tallinnast. Kolmandaks asutajaliikmeks kaasati väikelaste ja rasedate nõustaja Reet Post, kellega kohtuti oma titasid ujutades ühes Pirita lasteaias, kus on loodud väikelastele peaaegu ideaalsed võimalused elu esimesteks veekogemusteks.

Piret Laasik: „Esmalt tahame kaasata kohalikke inimesi, õppeasutusi ja nõustajaid, et korraldada Kuusalu valla ning selle lähiümbruse peredele koolitusi sellest, kuidas arendada väikelast loodussõbralikus keskkonnas. Meiega on lubanud koostööd teha ka Kaie Ustav Tammistult, kes tegeleb beebide ujutamise ja võimlemisega. Selliseid loenguid peetakse enamasti Tallinnas, meie soov on tuua teadmised maale lähemale, sest kõigil noortel peredel või rasedatel ei ole võimalik pealinna sõita. Proovime läheneda lapse arengule veidi alternatiivsemalt kui tavameditsiin ja ka ennetuslikumalt. Kõik, mis on meile kui vanematele mugav, ei pruugi olla kõige parem lapse tervisele.”

Loengutega on plaan alustada uuest aastast. Praegu peetakse läbirääkimisi, kus oleks kõige mõttekam hakata kokku saama ning mis oleksid olulisimad teemad, millest alustada, ütles Piret Laasik.

Eelmine artikkelKehras löödi noormeest
Järgmine artikkel1. detsembrist saab kroone eurodeks vahetada Loksa pangakontoris