Kuusalu valla merepidu tuleb 19. juulil Kolga-Aablas

2559

Korraldab MTÜ Lahemaa Mereklubi, simmanil esinevad Kihnu Poisid.

„Pane kokku oma maksimaalselt 4liikmeline võistkond, ehita loodussõbralikem, tugevaim, silmapaistvaim ja naljakaim sõiduvahend ning tule kohale, sest ainult nii on sul võimalus saada valla kuulsaimaks merekaruks,“ reklaamivad korraldajad Facebookis Kuusalu valla merepeo traditsioonilist omavalmistatud veesõidukite rallit.

Eelmisel aastal oli merepidu Salmistul ja kalurite päevaga samal ajal. Lahemaa Mereklubi üks juhte Janno Laende ütleb, et seekord ei hakatud rannakülasid kalurite päeva tähistamisel segama ning merepidu tuleb nädal hiljem.

Varem on merepeo peakorraldaja olnud Eesti Laevajuhtide Liit, mida juhib Kuusalu vallas elav Janno Laende, kes ametilt on reisilaeva tüürimees. Mullu tehti pidu kahasse Lahemaa Mereklubiga.

Korraldustiim on sama, MTÜ loodi selleks, et propageerida merendust oma kodukandis. Laevajuhtidest kuuluvad merepeo korraldajate meeskonda Raido Ruse ja Märten Kraav ning laevamehaanikuks õppinud Taavo Almet. Osaleb ka Heigo Vija. Aitavad abikaasad Veronika Laende, Kristi Ruse, Kaidi Almet ja Aivi Vija.

Juba on välja kuulutatud fotokonkurss, mis tänavu kannab nime „Inimjäljed rannal“. Kutsutakse üles kaasa mõtlema ja fotodele jäädvustama rohkem või vähem inimtegevuse valusaid jälgi rannas, näiteks prügi, mille on sinna jätnud mõni looduskeskkonnast mittehooliv inimene. Pilte oodatakse 10. juulini, need pannakse hindamiseks merepeo fännilehele Facebookis.

Merepäev algab Kolga-Aabla rannas. Taas tahetakse teha mereturgu ning tulekul on merepäästjate demoesinemine. Esmakordselt viiakse koostöös Kuusalu sportlase Sören Jõõrasega läbi triatlonivõistlus. Lastele tuleb liivaskulptuuride võistlus. Esinevad Kuusalu valla taidlejad.

Tänavune eripära on „Lauluga maale“ saate salvestus – see tuleb samas lähedal paikneval külaplatsil, kus on kõlakoda, pingid, kiiged. Saate külalisesineja on Uku Suviste. Kuusalu valla tutvustamiseks hakkab võttegrupp kokku panema videoklippe, Janno Laende sõnul oodatakse selleks huvitavaid ideid.

Õhtu lõpeb simmaniga, kuhu on lubanud tulla esinema ansambel Kihnu Poisid.

Raido Ruse: „Sel aastal on mõned olulised rahastamisprogrammid Lahemaa Mereklubile merepeo toetamise suhtes eitavalt vastanud. Korraldusmeeskond ootab kohalikke abivalmis ettevõtjaid kaasa aitama väikese rahalise toetuse või auhindadega.“

Eelmine artikkelKuusalu JK Rada jätkab võidulainel
Järgmine artikkelKuusalu vallas Mustametsa külas hakkas tööle urukoerte jahikool