Rahvusvahelise tantsupäeva puhul muutsid zumbatreener MAREK TIHHONOV ja paarkümmend kostümeeritud zumbatajat Aruküla põhikooli esise platsi tantsulavaks.
Kolmapäeva, 29. aprilli õhtupoolikul liikus läbi Aruküla rongkäik – valju tantsumuusika saatel sõitis kastiauto, millel tantsis zumbatreener Marek Tihhonov, kes kukkumise vältimisega auto külge rihmadega kinni seoti. Tantsusammudega järgnesid talle kultuuriseltsi juht, päkapikukostüümis Garina Toomingas, pensionieas rahvatantsumemmed, koolieelikud ning teised tantsuhuvilised. Niimoodi tehti mõned tiirud kortermajade vahel ning liiguti rahvamaja eest põhikooli juurde.
Peo korraldaja Garina Toomingas rääkis, et tema suur unistus on täitunud ning tantsupäev oli täpselt selline, nagu ta ette kujutas: „Nägin 2008. aastal muusikalifilmi „Mamma mia”, kus naised viskasid potid-pannid nurka ja läksid üheskoos tantsima.”
Esialgu ei osanud ta välja mõelda tantsupeo stiili: „Kui Kaspar Aren hakkas tegema Arukülas tänavatantsu JJ-Street, tundus see sobiv, kuid seal on kindlad sammud, millega ei pruugi vanemad tantsijad hakkama saada. Ka rahvatantsuga masse kaasa ei kutsu. Kui aga Arukülla saabus zumbatreener Marek Tihhonov, oli mul kohe äratundmisrõõm, et just zumbastiilis pidu tuleb teha.”
Zumbapeo kavandas ta Aruküla lauluväljakule, kuid vihm muutis platsi õhtuks mudaseks ning otsustati minna kooli ette asfaltplatsile. Ligi tunniajane kava oli samasugune, nagu teeb Marek Tihhonov oma regulaarsetes trennides igal nädalal. Lisaks tavapärastele zumbatajatele liitus seltskonnaga ka pealtvaatajaid.
Oluline roll oli korraldaja sõnul kostüümidel: „Tahtsime rentida sulgede, tuttide ja patsidega latiinokostüümid, mis jätavad kõhu paljaks. Kuna aga vihma sadas, tühistasime tellimuse viimasel hetkel. Asenduskostüümi leidmiseks tormati minu keldrisse ja kuna aega nappis, haarasin ise päkapikukostüümi, sest tavapärases treeninguvormis minna ei tahtnud.”
Garina Toomingas lausus, et kuigi teda kutsuti hullunud päkapikuks, on ta Aruküla kogukonna üle väga uhke ja zumbast pärast pidu veel rohkem vaimustunud: „Hea meel, et julgeti rutiinist välja tulla ning tore oli näha nii palju lapsi. Zumba on nakkav, kes meid naljatades ususektiks kutsuvad, neil on omamoodi õigus.”
Zumbapeol keerutas jalga ka pensionäride rahvatantsurühma liige, peagi 85aastane Salme Kulvere: „Sammud olid tuttavad. Lõpus väsisid jalad ära ning pidin vahepeal puhkama. Ütlesin naabrinaisele, et tulen tantsin 30 minutit, aga ikkagi olin ligi tund aega.”
Tantsumöllu filmis Aruküla kooli õpetaja ning amatöörfilmide festivali korraldaja Cristina Kaska, kes käib ka ise zumbatrennides, kuid oli seekord kaamera taga: „Sellist möllu pole mina Arukülas varem näinud. Kui õnnestub midagi kokku monteerida ja asi tuleb vaadatav, saab seda näha novembris Aruküla filmifestivalil. Teeme selle tarbeks kodukoha üritustest väikeseid dokfilme.”
Trenni kiidab ta, sest sealt lahkub alati hea tujuga: „Pole oluline, kui treenitud sa oled, kaasa teed vastavalt oma võimetele mõnusa muusika, tantsu ja hea seltskonna saatel.”
Zumbapeol tantsinud politseinik Anu Metsaorg sõnas, et esimest korda toimunud tantsurongkäik vajab järgmiseks korraks veidi harjutamist: „Alguses kukkus tants välja rohkem sörkjooksuna. Hea tuju ja mõnusa olemise sai aga kindlasti.”