Kuusalu valla külade kümnevõistluse võitis Kolga Gäng

4828

Tänavu osales külade kümnevõistlusel 12 võistkonda.

Kuusalu valla külade kümnevõistluse peakorraldaja Anu Kirsman MTÜst Kuusalu Matkaselts oli veel möödunud nädala keskel murelik, kas osa võetakse – ehkki registreeruda oli palutud hiljemalt 15. augustiks, oli 14. augusti õhtuks kirjas vaid kaks tiimi – Vanaküla ja Kaberla. Hiljem selgus, et teised võistkonnad olid ootel, kuna taheti näha, kes on konkurentide nimekirjades. Kokku pani end nõutud ajaks kirja 12 tiimi, mis on veidi vähem kui kahel eelmisel aastal, mil osalejaid oli rekord­arv ja kaasa tegi 18 võistkonda. Vastavalt juhendile saab  võistkonnas olla kuni 15 võistlejat.

Seekordne kümnevõistlus toimus neljandat korda. Traditsiooniliselt koguneti Kuusalus Rihumäel, koolimaja ja spordikeskuse juures. Varasemast erinev oli toimumisaeg, kolmel esimesel korral on võisteldud taasiseseisvumispäeval, 20. augustil, kalapüügiga alustati sellele eelnenud õhtul. Tänavu otsustati tuua kümnevõistlus nädalavahetusele, 17. ja 18. augustile. Laupäeva õhtul olid lisaks kalapüügile veel võrkpalli esimesed läbimängud ja koroonavõistlus, mis oli kavasse võetud saapaviske asemel.

Üldvõidu saavutas Kolga Gäng. Ühe punkti vähem sai ja jäi teiseks Parksi Dva-Z-Dva, kes oli aasta tagasi samuti teisel kohal. Kolmandale kohale tuli Juminda Julged.


Kolga Gäng: RIIN RIIBERG, REIJO TAMM, KULLAR VEERSALU, ERIK JÄRVI, KALEV UIBOUPIN, VIVIANNE TARKIAINEN ja JARLET MÄGI. Puuduvad Kaarel Kuum, Kairi Sardis, Rasmus Visnapuu ja Marget Pähkel-Seeder.

Kolga Gäng oli võidukas ka kõige esimesel kümnevõistlusel 2010. aastal. Kapten Erik Järvi tõdes, et seekord oli raske naisvõistlejaid kokku saada, lõpuks osaleti 11kesi: „Varasematel aastatel oleme võitnud võrkpallis, nüüd saime sel alal kehva tulemuse, sest hoolimata vaidlusest kohtunikega määrati meile ühes mängus loobumiskaotus. Aga peab olema hea tiimitöö. Lauatennises oleme tugevad, ka koroona läks hästi.“

Parksi Dva-Z-Dva kapten Aap Allämägi tuli võistlusele oma sõpruskonnaga, tiimis oli noori ka teistest küladest. Vanemast generatsioonist tegid kaasa külavanem Valdek Slet ja kabes teise koha saanud Tõnu Sild.

Ka kolmanda kohaga lõpetanud Juminda Julged sai mullu sama tulemuse, tookord oli punkte Parksiga sama palju, määravaks said alavõidud.


Kümnevõistlus paneb omavahel rohkem suhtlema

Mitu võistkonda kinnitasid, et tänu kümnevõistlusele on omavahel paremini tuttavaks saadud ja hakatud rohkem läbi käima.

Vanaküla külavanem Triin Põllmaa jutustas, et aasta tagasi oldi kümnevõistlusel esimest korda, seekord hakati valmistuma juba varem: „Noored proovisid ujulas teateujumist. Jana ja Janno Roopa said võrkpallivõistlusest tõuke ning käisid kogu talve Loksal trennis. Poolteist kuud tagasi tõime tuppa koroonalaua, et harjutada. Külas käib perede vahel tihe suhtlemine,  tegime  Facebookis  oma küla suhtlusringi, korraldasime esmakordselt ühise jaaniõhtu.“

Ta kiitis, et kümnevõistlus on hästi vahva ettevõtmine, ka järgmisel aastal tullakse kindlasti: „On selline rõõmus kokkutulemine. Üksteisele elatakse kaasa, oleme palju teretuttavaid juurde saanud mujalt  küladest. Tead juba inimesi, kes on kindlatel aladel tugevad, ja oskad vaadata, kuidas neil nüüd õnnestub.“

Väljajüri võistkond, kes mullu esines Mäepea küla nime all, kinnitas sama. Mirjam Marastu: „Tänu kümnevõistlusele hakkasime Väljajüri tänava peredega rohkem läbi käima. See on väga hea näide, kuidas ühendada inimesi ja arendada kambavaimu. Meie tänaval on kokku 12 peret ja 8 last. Ehkki elame endiselt Mäepeal, otsustasime nüüd kasutada oma tänava nime.“

Võistkonna Poolstars kapten Reesi Kuslap tunnustas korraldajaid: „Meie võistkonnas on head sõbrad Viinistult ja Pärispealt. Meeldib, et valitud on hästi toredad võistlusalad, eriti ujumine ja sõudeergomeeter. Sellise võistluse organiseerimine on suur töö, respekt korraldajate ees, kõik toimib.“

Paljud osalejad kiitsid staabi kiiret tööd – tänu Enn Kirsmanile olid tulemused nähtavad Facebookis ja Kuusalu Spordikeskuse fuajees, kuhu koguneti neid uurima.

Tulekul viies kümnevõistlus
Neli aastat järjest on Kuusalu valla külade kümnevõistlust toetanud ELi Leader-programm MTÜ Arenduskoda kaudu.

Anu Kirsman arvas, et küllap on ka viies kümnevõistlus tulekul, ehkki rahalise toetusega võib olla keerulisem: „Tore, kui rahvas on rõõmus ja võisteldakse lustiga. See annab jõudu jätkata. Edaspidi tuleb leida kokkuhoiukohti. Seni oleme tasunud spordikeskusele ruumide eest renti, sest olen pidanud seda loomulikuks. Võiks näiteks taotleda vallalt, et saaks tasuta kasutada.“

Külade kümnevõistlust jäädvustas OÜ Raamatfilm Kuusalu valla kroonika-DVD jaoks.

Pühapäeval oli kohal ETV „Maahommiku“ võttegrupp, saade peaks olema eetris 28. septembril.

Tulemused
1. koht Kolga Gäng (kapten Erik Järvi) 153,5 punkti, 2. Parksi Dva-Z-Dva (kapten Aap Allmägi) 152,5 punkti, 3. Juminda Julged (kapten Ago Katvel) 150,5 punkti, 4. Poolstars (kapten Reesi Kuslap)146,5 punkti, 5. Kaberla Leijonat (kapten Aivar Pärnasalu) 142 punkti, 6. Kuusalu All Stars (kapten Pille Plakk) 142 punkti, 7. Vanaküla (kapten Janno Roopa) 140,5 punkti, 8. Kolgaküla (kapten Aarne Idavain) 136 punkti, 9. Kolga-Kuusalu (kapten Maarika Pärnasalu) 134,5 punkti, 10. Kuusalu küla Kälimehed (kapten Kertu Priilinn) 121,5 punkti, 11. Väljajüri (kapten Tanel Matsi) 119,5 punkti, 12. Kodasoo pluss ja miinus (kapten Katrin Pahk) 115 punkti.   

Alade parimad
Võrkpall – Kolga-Kuusalu (Imre Triisberg, Rain Jürisson, Janek Spiridonov, Kadi Sigus, Johanna Pärnasalu, Maarika Pärnasalu); koroona – Poolstars (Liis ja Tarmo Laanela); sõudeergomeeter – Poolstars (Reesi Kuslap, Asko Külmsaar); teateujumine – Parksi Dva-Z-Dva (Kristi Tammemäe, Andreas Tulmin); kabe – Juminda Julged (Tiit Alle); kalapüük – Kaberla Leijonat (Jüri Kirsman); korvpalli vabavisked – Juminda Julged (Ott Kalberg); vibulaskmine – Kaberla Leijonat (Heli ja Aivar Pärnasalu); lauatennis – Kolga Gäng (Kalev Uiboupin); köievedu – Kuusalu Küla Kälimehed (Madis Priilinn, Taavo Almet, Tiina Malm, Kertu Priilinn, Kristi Ruse, Raido Ruse, Helena Aug, Meelis Skeber, Kaidi Almet, Krister Altosaar)

Eelmine artikkelAlavere külas tungiti noormehele kallale
Järgmine artikkelTokerjad astusid Anija mõisa pargis publiku ette