Kuusalu valla järelevalveametnik ILMAR PEKRI

1815

Alates 1. novembrist menetleb Kuusalu vallas väärtegusid ILMAR PEKRI.

Vihula valla korrakaitseametnik Ilmar Pekri on käsunduslepingu alusel alates 2009. aasta suvest andnud nõu väärteomenetluse dokumentide vormistamisel Kuusalu valla väärtegudega tegelenud ametnikele. Alates 1. novembrist on Ilmar Pekri Kuusalu vallas tööl järelevalveametnikuna, koormus on 0,25 ametikohta.
Ilmar Pekri selgitab, et tal on Kuusalu vallamajas vastuvõtupäev endiselt kord nädalas, kolmapäeviti. Vahe on selles, et varem ta abistas väärteomenetluse õigust omanud ametnikke, ehitus- ja keskkonnaspetsialisti, nüüd võib ta vastavaid dokumente allkirjastada.
Ta ütleb, et valdavalt tuleb tegeleda vallas ehitustegevust puudutavate väärtegudega, aga ka koerte-kasside pidamise, heakorra ja muude eeskirjade vastu eksimistega. Alati ei pea trahvima, piisab ettekirjutustest ja sageli ka tähelepanu juhtimisest. Infot tuleb keskkonnainspektsioonist, ehitusspetsialistidelt, inimeste omavaheliste probleemide käigus vallaelanikelt.
„Ei ütleks, et Kuusalu vallas oleks pidanud tegema palju trahve. Varem on tulnud rohkem lahendada hulkuvate koertega seotud probleeme, nüüd on seadus muutunud. Seni tuli algatada väärteomenetlus siis, kui koer ringi luusis ja inimesi hirmutas, vastavalt seadusemuudatusele edaspidi ainult juhul, kui koer on tekitanud varalist kahju või inimesele tervisekahjustuse. Võimalike ebameeldivuste vältimiseks  ärge lubage oma lemmikutel vabalt ringi joosta,“ hoiatab Ilmar Pekri.
Et ei tekiks hiljem pahandusi, soovitab ta kõigil, kes plaanivad hakata ehitama, võtta kõigepealt ühendust valla ehitusspetsialistiga ja talitada tema nõuannete järgi. Piisab, kui helistada või kirjutada, ei pea isegi alati vallamajja kohale minema.

Eelmine artikkelMajanduskasvust saadav kasu nii ettevõtja kui pensionärini
Järgmine artikkelPolitseikroonika