Kuusalu valla elektriautodega sõidavad koduhooldajad

2299

Elektriautode kasutamiseks on omavalitsustele ranged nõuded.

Kuusalu abivallavanem Milli Kikkas, kes juhib ka sotsiaaltööd vallas, ütles, et elektriautodega tohib teha vaid klientide teenindamisega seotud sõite: „Kui näiteks viime dokumente Tallinnasse pensioniametisse, siis selleks elektriautot kasutada ei või. Tohib sõidutada kliente arsti juurde või vanadekodusse ning käia nende juures kodus.“

Kuusalu vallale saadud kaks masinat on antud täiskohaga ametisolevate koduhooldustöötajate kasutusse – Ulvi Räägule ja Rutt Hirvole. Kolmas elektriauto on vallamaja töötajate jaoks, sellega sõidavad eakate kodu juhataja Küllike Enok, Milli Kikkas ja haridusspetsialist Kai Sinisalu, kes tegeleb ka lastekaitsega.

Rutt Hirvo auto garaaž asub Kuusalu alevikus Kuusalu Soojuse juures, sinna on tehtud laadimiskoht. Teist kaht autot hoitakse vallamaja garaažis Kiius, kus on kummalegi omaette laadimisvõimalus.

Kuusalu vald sai elektriautod Tallinnast Silberauto esindusest kolmapäeval, 9. mail. Järel käisid Ulvi Rääk, Rutt Hirvo ja Kai Sinisalu. Auto liigub väga vaikselt, kommenteerisid nad, nagu on kirjeldanud kõik, kes on elektriautodega sõitnud. Veidi murelikuks tegi neid see, et tuuleiilid panid autod teel vänderdama.

„Mis siis veel tormi ajal saab,“ arutles Ulvi Rääk. „Auto on selline väike ja kerge. Praegu on alguseasi, tuleb veel kaasapandud tehnilisi pabereid uurida. Küll harjub. Alguses olid mobiiltelefonid ka meie jaoks hullud asjad, aga nüüd ei saa nendeta hakkama.“

Tema elektriauto saavutas Tallinna-Narva maanteel kiiruseks veidi üle saja kilomeetri tunnis. Kuna osadel lõikudel saab sõita 110ga, jäi teistele liiklejatele ette.

„Koduhooldajate jaoks on pakiruum liiga väike – kui toon poest kolme kliendi toidukotid, igaühe kohta kaks, on mahutamisega raskusi. Lisaks veel veetünn, sest ühele pean ka vett viima. Kolmapäeval sõitsin kokku sada kilomeetrit ja neljapäeva hommikul näitas, et saab veel 115 kilomeetrit sõita.“

Ulvi Rääk otsis internetist infot, kus Eestis asuvad laadimisjaamad, kuid ei leidnud. Kai Sinisalu ütles, et tal tuleb ühe vallalapsega kaugemale sõita, kokku 135 kilomeetrit, kuid praegu ei julge seda elektriautoga ette võtta ja läheb tavalise masinaga.

Eelmine artikkelTulekahju koolimaja hoovis
Järgmine artikkelBalti Spoon tutvustab end kohalikes koolides võimaliku tööandjana