Raasiku vallavanem tegi ettepaneku võtta külade arengukavade koostamiseks praktikale Tartu ülikooli tudengid.
Külavanemate koosolekul rääkis vallavanem Aare Ets, et Raasiku valla 13st külast on kehtiv arengukava vaid viiel. Ta märkis, et on võimalik võtta praktikale Tartu ülikooli tudengid, kes aitaksid külade arengukavasid koostada.
Vallavanema sõnul kasutati praktikantide abi tema eelmises töökohas Kernu vallas: „Tartu Ülikooli õppejõud Garri Raagmaa pakkus vallavalitsusele välja, et tudengitel on vaja teha kohaliku omavalitsuse praktika, kas oleme huvitatud. Kasu oli mõlemapoolne, valla külad said üliõpilaste praktika tulemusena arengukavad. Tasusime üliõpilaste sõidukulud, majutasime.“
Aare Ets kiitis Kernu-kogemuse väga heaks ja uuris, mida arvavad üliõpilaste appi kutsumisest Raasiku valla külavanemad. Külavanemate koosolekul osalenutele ettepanek meeldis.
„Oleme kõik tööinimesed, paberite vormistamine võtab meil palju aega, on väga teretulnud, kui keegi teeb seda meie eest. Põhiline, et ise teame, millisena me oma küla arengut näeme ning nemad vormistavad selle,“ ütles Pikavere ja Mallavere külavanem Tõnu Suurkuusk.
„Meie külal arengukava praegu ei ole, loomulikult oleme nõus, kui noored tulevad appi seda tegema,“ lisas Kurgla külavanem Veiko Volar.
Aare Ets uuris ülikoolist, kas oleks võimalik saada ka Raasiku valda suveks kaks praktikanti ning selgus, et on. Maikuu lõpus on ülikoolis infopäev, kuhu on oodatud ka praktikaandjad.
„Mõte on võtta meile kaks üliõpilast, oma praktikatööna koostavad nad küladele arengukavad. See on lihtsam, kus on olemas külavanem, külaselts ja hiljuti aegunud arengukava, keerulisem seal, kus neid seni üldse pole. Sellised külad on näiteks Järsi, Kulli, Kalesi. Ka neis tuleb leida inimesed, kelle kaasabil hakata arengukava koostama,“ rääkis vallavanem.
Ta arvas, et ka külades, kus aktiivset seltsitegevust ei toimu, tuleks teha rahvakoosolek, arutada läbi, millisena näevad inimesed oma koduküla tulevikku, ning valida ka külavanem.