Kuusalu valla beebid said sündimise tunnistuse

4291

Aasta jooksul sündinud titad kutsuti koos vanematega Kuusalu spordikeskusesse beebipäevale.


Kuusalu vallavanem URMAS KIRTSI annab sündimise tunnistuse väikesele LIINE KURELE, kes on oma ema PILLERIIN REMBELI süles. Vasakul Kuusalu spordikeskuse juhataja KADRI IDAVAIN. Järjekorras ootavad HELE SÄDE PINTMANN ja ema SIRKKA ning KAUR ARTUR ja ELO TUULI TUMMELEHT koos vanematega.

Peatselt viiekuuseks saava Ella Maria Lundava ema Margit Lundava Kaberla külast ütles, et nende perele oli suur üllatus, kui postkastist leiti pisitütre nimele saabunud kiri – vallavalitsuse kutse beebipeole: „Imestasime, et ise tavaliselt kirju ei saa, aga titale on saadetud. See oli vahva. Kutse on ka väga kena ja armas.“

Nende pere kolis Kuusalu valda aasta tagasi, varem elati Tallinnas. Ema rääkis, et kolmeaastase tütre nime registreerisid nad pealinna perekonnaseisu­osakonnas, anti raamat ja välja­trükk vormistamisdokumendist. Eraldi beebipidu ega sünnitunnistuste jagamist Tallinnas pole. Ta kiitis Kuusalu valda, et on tehtud oma sünnitunnistus ning korraldati pereüritus.

Ka Kaja Riiberg ja Lauri-Indrek Tummeleht, kes käisid sündimise tunnistuste kätteandmisel oma pisikeste kaksikute ja vanema tütrega, olid peoga rahul.
Neile meeldis ka see, et koos tunnistusega kingiti hõbelusikas. Kaja Riiberg kiitis peopidamiseks valitud kohta, Kuusalu spordikeskust, kus on lastel ruumi joosta. Varem jagati sünnitunnistusi Kuusalu rahvamajas, kuid seal oli kitsam.

Spordikeskuses korraldati beebipäeva teist korda, ka mullu kutsuti sinna titad koos peredega 1. juunil, lastekaitsepäeval. Tookord said väikesed ilmakodanikud vallalt kingiks lusika.

Alates 2010. aastast riik enam paberile trükitud sünnitunnistust ei anna. Kogu asjaajamine käib elektrooniliselt, olulised on isikukood ja nimi. Kui registreeritakse lapse nimi, võib ametnik perele soovi korral registreerimisakti välja printida.

Koduvalla sündimise tunnistuse idee pakkus vallavanem Urmas Kirtsi. Kujundus telliti Kuusalu kunstide kooli õpetajalt, graafik Krista Simsonilt Tammispealt.


Kuusalu valla sündimise tunnistus.

Kuusalu vallavalitsuselt antav sündimise tunnistus on roheliste tugevate kaante vahel, esikaanel on Eesti Vabariigi kuldne vapp. Tunnistus on kaunistatud Kuusalu kihelkonna rahvariideseeliku mustriga, taustakujundus on valla vapil kujutatud Laurentsiuse restidega.

Mullu mai lõpust tänini sündis Kuusalu vallas 78 last, kõik nad kutsuti 1. juuniks spordikeskusesse. Enamik olid kohal, neil paarikümnel, keda polnud, palutakse sündimise tunnistuse ja hõbelusika järele minna vallamajja.

Mängunurgad, beebidega ujumine, võimlemine, tants
Beebipäeva korraldas Kuusalu vallavalitsus koos MTÜga Kuusalu Pereühing. Selle juht Kaie Ustav rääkis, et koostööettepanek tuli vallavalitsusest. Tänavu otsustati pakkuda peredele rohkem tegevust kui aasta tagasi. 

Koordineerija rollis oli ühingu liige Maria Antons-Valner: „Panime ühingu naistega pead kokku ja arutasime, mida võiks peredele pakkuda. Et oleks toredam, riietusime lõbusatesse kostüümidesse.“

Kaie Ustavi juhendamisel sai hommikul lastebasseinis beebisid ujutada. Tegevused jätkusid pärastlõunal. Titad võimlesid koos emade-isadega Kaie Ustavi käe all, beebikooli laulu-ja tantsutunnid viis läbi Eve Õun. Valla lasteaedadest kokkutoodud mängunurkades juhatasid tegevust Ljudmilla Loss-Maiberg ja Kalli Marion Sass. Kunstinurgas õpetas Annika Blum tegema maske. Õues sai sõita poniga, juhendasid Kaili Allmägi ja Maria Antons-Valner. Näomaalinguid tegid Gerta Allemann ja Merle Krüsban Vihasoost.

Pered võisid lasta end foto­grafeerida. Esialgu pidi kohale tulema Kuusalu fotograaf Egerta Mändmets, kuid tal polnud võimalik osaleda. Maria Antons-Valner palus appi Tammispealt fotograaf Heli Hirve.

Pärast pildistamist kiirustasid paljud pered koju. Mõnigi selgitas, et on pikast üritusterohkest päevast väsinud. Kell 12 algasid kunstide kooli juures MTÜ Kuusalu Noortekeskused eestvedamisel lastekaitsepäeva ettevõtmised, mis lõppesid Anne Velli lasteetendusega. Sealt mindi edasi spordikeskusesse. Kuna päev kujunes pikaks, oli spordikeskuses pärast sündimise tunnistuse kättesaamist oodatust vähem beebidega võimlejaid-tantsijaid.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus rolleriga
Järgmine artikkelLasteasutuste kokkade võistluse võitis Kolga lapsevanem MARIA PRÄÄTS