Kuusalu volikogu tegeleb korruptsiooni ennetamise korraga edasi sügisel

582

Volikogu oli seda meelt, et korruptsioonivastase seaduse rakendamise korra projekti tuleb veel täpsustada.

Kuusalu vallavolikogu 30. mai istungil oli päevakorras korruptsioonivastase seaduse rakendamise korra kinnitamine. Pärast omavahelist diskussiooni otsustasid volikoguliikmed saata eelnõu teisele lugemisele, parandus­ettepanekute esitamise tähtaeg on 1. september.

Vallavanem Urmas Kirtsi selgitas, et uue korra koostamise tingis riigikontrolli külaskäik – uuriti, kuidas vallas on rakendatud korruptsioonivastast seadust.
Vallavalitsuse liikmed, juhtivad ametnikud ja allasutuste juhid on juba esitanud vallavanemale kirjaliku ülevaate oma pereliikmete ja lähisugulaste kuuluvusest äriühingutesse ning nende sõlmitud tehingutest vallavalitsusega.

Kui uus kord vastu võetakse, rakendub see ka vallavolikogu ja valla osalusega äriühingute juhatuse liikmetele.

Värner Lootsmann küsis istungil, kas edaspidi hakatakse Kuusalu vallas kõigi seaduste kohta vastu võtma rakenduslikke kordasid, kuhu kaks kolmandikku kirjutatakse seadusest ja natuke valla kohta. Ta sõnas, et see kord ei enneta mingit korruptsiooni ja tahtis teada, kas sarnaseid kordasid on mujal omavalitsustes.

Vallavanem vastas, et on päris mitmes: „Peame saama andmeid isikutest, kes on huvitatud teatud tegevustest vallas. Seadusega ei ole rakenduslikku korda reguleeritud.“

Ott Sandrak avaldas kartust, et inimesed ei pruugi teada näiteks eelmiste abikaasade, nende laste ja ka oma lähisugulaste ärilist kuuluvust: „Keegi ei julgeks anda allkirja, et on kõik faktid kirja pannud:“

Vallavanem märkis, et inimene deklareeriks, need on temale teadaolevad andmed.

Kuna ka riigikogu menetleb korruptsioonivastase seaduse muutmist, mis tuleb uuesti arutusele pärast suvepuhkust, otsustati, et korra teine lugemine võetakse päevakorda Kuusalu vallavolikogu septembrikuu lõpus toimuval istungil.

Sõnumitooja tutvustas korruptsioonivastase korra projekti põhjalikumalt eelmises lehenumbris, mis ilmus 30. mail.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus rolleriga
Järgmine artikkelLasteasutuste kokkade võistluse võitis Kolga lapsevanem MARIA PRÄÄTS