Kuusalu valda võib tulla kaks valimisjaoskonda vähem

1044

Vabariigi valimiskomisjon tegi Kuusalu vallale ettepaneku vähendada valimisjaoskondade arvu.

Vabariigi valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul soovitas Kuusalu vallavalitsusele saadetud kirjas, et mõistlik oleks kokkuhoiu eesmärgil kaaluda väikeste valimisjaoskondade ühendamist. Tänavu juunikuus on Euroopa Parlamendi valimised, mida finantseeritakse riigieelarvest, ning oktoobris kohalikud valimised, mida rahastavad vallad.

Pärast Kuusalu ja Loksa valla liitumist 2005 oktoobris olid Kuusalu vallas eri suurusega valimisjaoskonnad. Kõige suurem oli riigikogu valimistel 2007. aastal Kuusalu jaoskond 1501 ning väiksem Leesil 347 valijaga.

Kuusalu vallasekretär Maire Link rääkis, et vallavalitsus arutas vabariigi valimiskomisjoni ettepanekut ning leidis, et senise 6 jaoskonna asemele võiksid jääda 4. Viinistu, Leesi ja Vihasoo jaoskonnad kaoksid. Juminda poolsaare valijad hakkaksid käima hääletamas Kolgas. Kolgaküla rahvamajja tehtaks uus valimisjaoskond, kus saaksid valida Pärispea poolsaare ning Valgejõe-Kõnnu piirkonna elanikud. Sel juhul oleksid 4 jaoskonda enamvähem võrdse valijatearvuga – 1. jaanuari seisuga Kiius 1532, Kuusalus 1607, Kolgas 1074 ning Kolgakülas 1313 valijat.

Seda plaani tutvustatakse sel kolmapäeval külavanematele.

Eelmine artikkelVarastati Saunja külas
Järgmine artikkelAnija vald õnnitles OLAF SCHMEIDTI ja ANTS MIIDLAT