Kuusalu vald toetab spordiüritusi ligi 5200 euroga

1199

Toetust antakse kokku 20 spordiüritusele.

Kuusalu vallavalitsuse otsusega on kinnitatud toetuste summad ühekordsete spordiürituste läbiviimiseks. Taotlused tuli esitada hiljemalt 15. septembriks. Neid analüüsis ja pani pingeritta volikogu kultuuri- ja spordikomisjon. Kuna taotluste kogusumma oli tunduvalt suurem, kui eelarves ette nähtud raha, vähendati toetussummasid. Kokku küsiti 16 800 eurot, toetusi antakse 5198,60 eurot.
MTÜ Kuusalu Matkaselts projekt „Rattaga külla 2016“ saab 170 eurot. 850 eurot antakse MTÜle Aerobike Cycling Agency juuni alguses Kuusalus toimuvate Filter Maanteekarikasarja 1. etapi ja Kuusalu 23. rattaralli jaoks ning ka MTÜle Kuusalu Matkaselts valla külade kümnevõistluse läbiviimiseks.
MTÜ Kuusalu Lastekaitse Selts saab 382,50 eurot projektile „Puhkepäeva jalgrattamatkad“ ning Meelis Parra 637,50 eurot punnvõrride kestvussõidu etapi jaoks. MTÜ Kiiu Arendus projektile „24 tunniga ümber Kuusalu valla“ antakse 191,25 eurot. Sören Jõõrasele otsustati anda 255 eurot lauritsajooksu, 318,75 eurot merepeo triatloni läbiviimiseks.
Toetust saavad ka Kuusalu valla meistrivõistluste korraldajad: MTÜ Kolgaküla Spordiklubi Rada 57,38 eurot murdmaasuusatamise-, Allan Laine 212,50 eurot korvpalli-, MTÜ Karateklubi IVL 146,63 eurot karate-, Sören Jõõras 212,50 eurot kergejõustiku-, Teet Kallaste 85 eurot VI Kasispea võistkondliku triatloni-,  MTÜ Kolga Palliklubi 51 eurot võrkpalli- ja Mati Torop 51 eurot piljardi meistrivõistlusteks.
Sören Jõõrasele antakse 127,50 eurot elamusmängu ning 170 eurot basseinitriatloni läbiviimiseks, MTÜle Turbuneeme Külaselts 68 eurot Kuusalu valla külade jüripäevajooksuks ning Keila Swim­club/Indrek Sei ujumiskoolile 192,10 eurot Kuusalu ujumisvõistlusteks.
MTÜ MC Kolga saab 170 eurot spordiürituste läbiviimiseks Kolga sisehallis.
Kultuuri- ja spordikomisjon otsustas üksiksportlaste taotlused jätta tabelist välja, kuna raha ei jätkunud ja hindamiskriteeriumid ei andnud neile vajalikul määral punkte.
Invaujuja Brenda Tilk küsis toetusraha  ettevalmistuseks Rio de Janeiro olümpiamängudel osalemiseks, Kaido Taal soovis toetust poegadele Karel, Karl ja Kaur välislaagritesse minekuks, Severi Jõõras kergejõustiku treeninguteks ning Sören Jõõras rahvusvahelistel võistlustel osalemiseks.
Volikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Asko Aug tõdes, et individuaalsportlaste taotlused ei klassifitseerunud spordiürituste alla ning komisjonis oli arutuse all küsimus, kuidas saaksid sportlased taotleda vallalt toetust, võibolla teha stipendiumite süsteem. Seda teemat arutatakse tema kinnitusel edasi.
Asko Aug: „Toetaksime soovijaid rohkem, aga raha on piiratult.“

Eelmine artikkelKehra Snaipers on kaotanud järjest kolm mängu
Järgmine artikkelFilmilevisüsteemi muutus võib jätta maakohad uute filmideta