Kuusalu vald toetab kultuuriüritusi 4805 euroga

809

Kuusalu vallavalitsus kinnitas vabaajakomisjoni ettepanekul 2013. aasta kultuuriürituste toetussummad.

Ka tänavu vaatas vallavolikogu vabaajakomisjon MTÜde ja seltside taotlused esmalt läbi ning esitas rahajaotuse kohta ettepaneku vallavalitsusele. Kokku taotleti vallalt kultuuriüritustele toetust 10 230 euro ulatuses. Vallavalitsus kinnitas eelmisel neljapäeval rahajaotuse, mille kogumaht on 4805 eurot.

Vabaajakomisjoni esimees Urmas Paomees ütles, et vabaajakomisjon otsustas sel aastal jaanitulede korraldamist mitte toetada: „Kokku on vallaeelarves kultuuriürituste jaoks 13 000 eurot, meie soovitasime toetusi anda ligi 5000 euro ulatuses, ülejäänu kulub vallavalitsuse tellimusel toimuvate traditsiooniliste ürituste peale, näiteks vabariigi aastapäeva tähistamine, valla sünnipäev, lauritsapäev ja muud sellised.“

Ta lisas, et ühtegi projekti ei toetatud täismahus. Järgiti ka põhimõtet, et kindlasti antakse mujalt toetusraha saanud projektidele omafinantseeringu osa.

Veljo Tormise Kultuuriseltsile anti rahvatantsurühmade Kabujalakesed ja Viimikud juubelipeo korralduskulude katteks 300 eurot, valla laululapse konkursi korraldamiseks 600 eurot, taidlejate talvepeo jaoks 150 eurot, mihklipäeva perematkaks 300 ja jõuluootuse meisterdamiseks 550 eurot.

Suurim summa, 1000 eurot, on Tormise-seltsile emadepäeva kontserdi jaoks – vabaajakomisjon oli päri seltsi ideega kutsuda emadepäeva puhul esinema riiklikul tasemel tuntud kollektiiv.

MTÜ Kolgaküla Selts saab omaosaluseks Kolgaküla koguperepäevade Leader-projektile 225 eurot ja KÜSKIst toetatavale noorte külaseltsi tegevusse kaasamise projektile 280 eurot.

MTÜd Kiiu Arendus toetatakse Kiiu mõisa jõulupeo korraldamisel 200 euroga.

Kuusalu Muinsuskaitse Seltsile on eraldatud 100 eurot Lendurite kivi ürituse jaoks.

MTÜ Pohiranna saab Juminda küla vanavanemate sügispäevaks 100 eurot ja Virve Külaselts külameistrite õpitoaks 100 eurot ning projekti „Virve küla meel ja keel“ omaosaluseks 200 eurot.

Eesti Laevajuhtide Liitu toetatakse 500 euroga valla kaluritepäeva korraldamiseks.

Vihasoo tantsumemmedele antakse 100 eurot sõiduks Harju seenioritantsupeole ja Kuusalu memmede ansambel saab tegevuseks sama suure summa.

Urmas Paomees: „Komisjon tegi projektide läbiarutamisel ja summade määramisel põhjalikku tööd. Lugesime läbi kõik seletuskirjad, pidasime aru ja vaidlesime. Oli erimeelsusi, konsensus sündis tõsiste arutelude käigus. Arvestasime kultuuriürituste puhul nende jätkusuutlikkust ja võimalike kasusaajate arvu.“

Ta märkis, et senine vabaajavaldkonna toetuste jaotamise kord on jäänud ajale jalgu, koos kultuuri- ja spordielu arengukava väljatöötamisega arutatakse töörühmades ka uue korra sõnastust.

Eelmine artikkelRaasikul põles autokong
Järgmine artikkelRaasiku seminaril kõneleti tuulikutest, päikesepaneelidest, õhksoojuspumbast