Kuusalu vald toetab AHRENSI kuju 15 000 euroga

1182

Kuusalu vallavolikogu kinnitatud lisaeelarves on toetus Laurentsiuse Seltsile EDUARD AHERENSI mälestussamba rajamiseks.

Laurentsiuse Seltsi juhatuse liikme Sulev Valdmaa sõnul annab valla rahaline tugi võimaluse tasuda Eesti kirjakeele looja, pastor Eduard Ahrensi kuju pronksivalu eest ning lubab hakata kujundama Kuusalu vana pastoraadi esist platsi.
Kuusalu volikogu kinnitas möödunud kolmapäeval ühehäälselt valla tänavuse kolmanda lisaeelarve, milles on Laurentsiuse Seltsile 15 000 eurot Ahrensi mälestusmärgi rajamise toetuseks.
Selts on mälestusmärgi jaoks kogunud annetusi üle nelja aasta, septembris algatas pronksivalu rahastamiseks aktiivse kampaania, kuu lõpuks oli pool summast kogutud ning otsustati töö ära tellida. Siis oli puudu veel umbes 10 000 eurot.
Sulev Valdmaa: „Valutööd peaksid juba käima. Valutöökoda usaldas meie seltsi, leppis poole summa ettemaksega, täissumma lubasime maksta 2017. aasta kevadel. Nüüd saame tasuda korraga. Selts on vallale väga tänulik.“
Samas nendib ta, et alles jääb mõni tuhat eurot, ent sellega mälestusmärgi platsi täielikult välja ei ehita: „Skulptuur pääseb täiuslikult mõjule hästi lahendatud ümbruses. Et rajada vana pastoraadi ette esinduslik väljak, tuleb tellida arhitektilt projekt, see töö on tasuline. Lisaks ehituskulud. Seetõttu loodab selts, et annetamine jätkub ning saame Kuusalu kihelkonna keskusesse teha mõjusa ja pilkupüüdva kompositsiooni.“
Laurentsiuse Selts on kuulutanud, et kuni andresepäeva, 30. novembrini toetuse teinud suurannetajate nimed talletatakse mälestusmärgi juures. Praeguseks on seltsile tuhat või rohkem eurot üle kandnud suurannetajaid 20, viimati lisandusid nimekirja Indrek ja Triin-Maret Laul, Eesti Keele Instituut ja Kuusalu vald.

Eelmine artikkelKehras treitud poste on Tallinna loomaaias ja ka Prantsusmaa hobusekoplites
Järgmine artikkelOLAF RATTASEPP tutvustab Kuusalu rahvamajja seatud näitusel oma akrüülmaale