Kuusalu vald teeb õpetajatele „väikese Õpetaja Lauri Preemia“

1342

Valla hariduspreemia kandidaate saavad esitada koolide ja lasteaedade kõrval ka lapsevanemad ja hoolekogud.

Kuusalu vallavolikogu muutis valla hariduspreemia määramise korda, mis võeti esmakordselt vastu aasta tagasi aprillis.
Senise korra järgi sai haridus­preemiale esitada valla koolide, lasteaedade või kunstikooli pedagooge, nüüd võivad preemia saada kõik haridustöötajad.
Abivallavanem Aare Ets selgitab, et korra muutmisega on preemiasaajate ringi laiendatud, muudatus annab võimaluse tunnustada ka logopeede ja teisi töötajaid, kes tegelevad haridusasutustes lastega.
Edaspidi kuulutatakse aasta alguses Kuusalu valla tunnustusüritusel välja aasta haridustöötaja, endise korra järgi kuulutati aasta õpetaja, kelleks jaanuaris 2015 sai Kolga kooli matemaatikaõpetaja Jaana Laanpere. Hariduspreemia suurus on 320 eurot.
Oluline muudatus on premeerimise   korras   ka   see,   et   ettepanekuid hariduspreemia kandidaatide osas oodatakse 20. septembriks.
Aare Ets: „Oktoobri alguses on õpetajate päev ning plaan on anda siis kõigile hariduspreemia kandidaatidele meene. Volikogu haridus- ja noorsootöö komisjoni juht, Vihasoo lasteaia-algkooli direktor Marika Astor nimetas seda tinglikult väikeseks Õpetaja Lauri Preemiaks, mis nimetusega täpselt tuleb ja milline hakkab meene olema, seda veel otsustame.“
Õpetajate päeva tähistatakse käesoleval aastal Kuusalu rahvamajas, kuhu kutsutakse valla koolide ja lasteaedade töötajad.

Eelmine artikkelEdukat uut kooliaastat!
Järgmine artikkelSõnumitooja 9. septembri lehes