Kuusalu vald remondib tänavu teid 110 000 euro eest

763

Suurim kulutus on Mustametsa-Uuri-Kolga tee pindamine – 48 000 eurot.

Kuusalu volikogu kinnitas möödunud nädalal toimunud istungil valla teede 2013. aasta investeeringute kava. Selle poolt hääletasid 12 volikoguliiget ja 3 olid erapooletud.

Enn Kirsman sõnas enne hääletamist, et tegelikult võiks remonditavate teede nimekirja arutada koos külavanematega: „Asjatundmatu pilguga vaadates tundub, et on väga ühes suunas kaldu – eriti numbrid pindamise kohta.“

Vallavanem Urmas Kirtsi vastas: „Peaaegu iga tee vallas vajaks remonti. Pindame ära 2,1 kilomeetrit teest, siis moodustub tervik – Kahalast läbi Uuri küla Kolgani. Kas selle summaga saab plaanitud pindamised tehtud, selgub riigihanke tulemusena. On need teed ja tööd kõige õigem valik, ei oska öelda, aga otsus tuleb vastu võtta.“

Mait Kröönström uuris, millised olid valikukriteeriumid. Vallavanem sõnas, et majandusspetsialist Kalev Kulpson tutvus teede olukorraga ning külavanemad ja volikoguliikmed on teinud ettepanekuid.

Enn Kirsman märkis, et hea oleks, kui järgmisel korral saaks teedesse tehtavaid investeeringuid otsustada juba valla arengukava järgi.

Herko Sunts kommenteeris, et 2014. aastaks ei pruugi jõuda, kuid selle nimel tegutsetakse.

Teede pindamiseks on kavandatud 82 000 eurot. Sellest 48 000 eurot on Mustametsa-Uuri-Muuksi tee 2,1 kilomeetri pindamiseks, 18 000 eurot Kursi-Härmakosu tee 700 meetri jaoks, 10 000 eurot Kolga kooli jalgtee asfalteerimiseks 500 meetri pikkuselt ning 6000 eurot Pedassaare aiandusühistu 650­meetriseks sissesõiduks.

Kruusateede täitmiseks on kokku 28 000 eurot. Juminda 2 kilomeetri pikkuse tee jaoks on 6000 eurot. Loksa-Vihasoo tee Loksa-poolse 1 kilomeetri pikkuse teelõigu remondiks antakse 3000 eurot. Sama palju on kavandatud ka Virve küla sissesõidu jaoks.  

Seitsmele teelõigule on iga­ühele plaanis eraldada remondiraha 2000 eurot: Sigula ringi Kruusaaugu tee 500 meetrit, Hirvli ringist 500 meetrit, Liiapeksi-Kemba tee Kemba-poolsest otsast 500 meetrit, Sõitme külas Leegiranna-Allika tee 500 meetrit, Kolga-Mustametsa metsavahi tee 500 meetrit, Kuusalu kalmistu ringtee 400 meetrit ja Kodasoo-Rummu tee.

Soorinna küla Loo-Soone tee lõpuosa ning Kõnnu-Soosilla tee remondiks on plaanitud kummalegi 1000 eurot.

Teede remontidega alustatakse Kalev Kulpsoni sõnul pärast riigihanke tulemuste selgumist. Esmalt kuulutab vallavalitsus välja riigihanke. Tööd võivad alata juulis.

Eelmine artikkelKasispea külast leiti lõhkeaineid
Järgmine artikkelUued elektri- ja diiselrongid hakkavad sõitma juulist