Anija vallavalitsus kolis äsjavalminud ruumidesse

3078

Alates esmaspäevast töötab vallavalitsus kolmel korrusel endises Kehra linnavalitsuse hoones Kreutzwaldi tänav 6.

Pärast Anija valla ja Kehra linna ühinemist 2002. aastal töötas vallavalitsus kahes hoones – osa ametnikke olid Kreutzwaldi tänav 2 asuvas vallamajas,  sotsiaalosakond ja majandusosakond Kehra kooli kunagises internaadis, hilisemas linnavalitsuse hoones Kreutzwaldi t 6.

Tänavu suvel koliti kõik ametnikud ajutiselt Kreutzwaldi 2 majja, kuna teises hoones algas remont. Ehitaja, AS EG Ehitus, kohustus remondi kolmekord­ses hoones lõpetama 18. oktoobril, vallavalitsuse kolimine oli kavandatud 3.-4. novembriks. Kuna ehitaja ei jõudnud tööga õigeaegselt valmis, koliti 10.-11. novembril. Ehitajad lõpetasid 9. novembri südaööl.

Kolimisfirma aitas
Neljapäeva, 10. novembri hommikul seisis vallamaja ees kolimisfirmast tellitud auto kolme töömehega. Nad võtsid vanas vallamajas mööbli lahti ja panid uues kokku. Kõigepealt koliti uutesse ruumidesse raamatupidajad, seejärel sotsiaaltöötajad. Teised ametnikud pakkisid sel ajal oma asju kastidesse, mehed läksid uude vallamajja mööblit kokku panema. Vahepeal „tühjendasid” kolimisfirma töömehed vana vallamaja ees asuvat aita, kuhu suvise kolimise käigus oli viidud osa mööblit.

„Kantselei töötab, arvutid on sees, olen valmis kas või sündi registreerima,” ütles vallasekretär Annika Voosel südapäeval.

Pool tundi hiljem tassisid tema ja ajutine toanaaber, valla jurist Ilsia Väli ning haldusspetsialist Maarika Kungla töölaudade sahtlite sisu ja dokumente ühte vallavalitsuse autodest, et viia need ise uutesse tööruumidesse. Raskemad kastid jäid kolimisproffe ootama.

„Neil on väga hea süsteem, igal kastil on kirjas toa number, kuhu tuleb viia. Ei tea, mis me teeksime, kui kolimisfirmat abis ei oleks,” ütles Ilsia Väli.

Temale oli see juba neljas kolimine. Ilsia Väli tuli Anija külanõukogu täitevkomiteesse tööle 1985. aastal. Külanõukogu asus siis Jaama tänaval. Kuna tegu oli tagastatava majaga, koliti1993. aasta sügisel endisesse sovhoosikontorisse, kunagisse mõisavalitseja majja. Senisesse majja Kreutzwaldi t 2 tuli ümber asuda ootamatult 1996. aasta algul, mil pisut üle kahe aasta vallamajana tegutsenud vana palkmaja langes tuleroaks.

„Tulime siia ajutiselt,” muigas Ilsia Väli – „ajutine aeg” kestis 15 aastat.

Ta kinnitas, et iga kolimine – kui see pole just õnnetusega seotud – on huvitav: „Vallavalitsuse uued ruumid on väga ilusad ja puhtad. Ja kõige tähtsam on, et kogu vallavalitsus on nüüd koos, kahes eraldi majas töötamine oli ebamugav.”

Ametnikud kolmel korrusel
 „Siin on väga ilus!” kiitis vallasekretär oma uut kabinetti.

Ta oli üks vähestest, kes sai tööruumi uue mööbli – töölaua ja kapi. Seda käis Tallinnas valimas majandusspetsialist Toomas Reisi.

„Palusin, et võtku kõige odavam,” sõnas Annika Voosel.

Mööblit osteti veel vallavanema ja volikogu esimehe kabinetti ning volikogu saali ja nõupidamiste ruumidesse, ülejäänu toodi kaasa vanast majast.

„Mööbel oli enamasti heas seisukorras, polnud mõtet välja vahetada. Uutega asendasime vaid sovhoosi-ajast pärit lauad-kapid,” selgitas abivallavanem Urmo Sitsi.

Ruumide sisekujunduse tegi AS Telor Ehitused. Kabinettide seinad on heledad, osades hele, teistes tume laminaatparkett. Suures saalis on kööginurk, mida saab eraldada lükandseinaga.

Urmo Sitsi selgitas, et ruumipaigutust kavandades peeti silmas, milliste ametnike juures inimesed kõige rohkem käivad, ning ühele korrusele püüti paigutada spetsialistid, kes teevad omavahel tihedamat koostööd.

Uue vallamaja esimeselt korruselt läks OÜ Velko AV äsjaremonditud ruumidesse kolmanda korruse pargipoolsesse tiiba. Sinna pääseb noortekeskuse-poolsest uksest. Velko AV senistesse ruumidesse, mida remonditi mõni aasta tagasi, koliti vallavalitsuse sotsiaaltöötajad ning kriminaalhooldustöötaja.

Nende kõrvale esimesel korrusel jääb aasta lõpuni politsei. Järgmisel aastal kolib politsei endistesse Velko AV ruumidesse noortekeskuse kõrval. Sissepääs tuleb noortekeskuse-poolsesse otsa, vallavalitsuse sotsiaaltöötajate ja politsei tööruumidele ehitatakse vahesein.

Vallamaja teisel korrusel on raamatupidamine, väärteomenetleja ning majandusvaldkonna töötajad, esialgu ka sekretariaat. Seal on veel volikogu saal ning volikogu esimehe kabinet.

Kolmanda korruse vasakpoolses tiivas on vallasekretäri, juristi, kahe abivallavanema ja vallavanema kabinetid ning kaks suurt arhiiviruumi. Teise ja kolmanda korruse suured rõdud ehitati kinni, üks neist on väike puhketuba, teine kuni 10 inimest mahutav nõupidamisteruum.

Remont jätkub tuleval aastal
Sel aastal jäävad remontimata vallamaja esimese korruse ruumid ja fassaad, paigaldamata ventilatsioonisüsteemid. Kui politsei tuleval aastal kolib, alustatakse remonti esimesel korrusel. Sotsiaaltöötajate kõrvale kolib vallavalitsuse sekretariaat.

„Loodame, et jõuame kõik need tööd järgmisel aastal valmis,” sõnas Urmo Sitsi.

Vallamaja rekonstrueerimise tänavused tööd läksid maksma üle 243 000 euro, järgmise aasta eelarveprojekti kavandatakse 165 000 eurot. Vallavalitsus plaanib selleks võtta laenu, lõpliku otsuse teeb volikogu.

Üle-järgmisel aastal on kavas politsei kolida teiste päästestruktuuridega ühte hoonesse Kooli tänaval, neist vabanevatesse ruumidesse tuuakse Kehra raamatukogu ning see annab võimaluse avada Lastetare laste­­aias edaspidi veel 2-3 rühma.

Eelmine artikkelRaasikul löödi naist
Järgmine artikkelKui korras on meie lasteaedade mänguväljakud?