Figuret korraldas Kehras enam kui 300 paarile võistlustantsu turniiri

4194

Kehra spordihoones toimusid laupäeval järjest kaks tantsuvõistlust – klubidevaheline Kevadball ja võistlustantsijate vaba-klassi igakuine karikavõistlus.


HERET AMELJUŠENKO õpetab KERILIN MÄNNILE ja KERT KUULMALE tangot.

Eelmisel laupäeval liikusid Kehra spordihoones peokleitides ning tantsuülikondades lapsed ja täiskasvanud. Neid oli vaatama tulnud ligi 600 piletiga täiskasvanut, lisaks lapsed.

Kehras, Arukülas ja Tallinnas tegutsev tantsuklubi Figuret korraldas Kehra spordihoones väikeste võistlustantsijate üle-eestilise Kevadballi ja koostöös Tantsu­spordi Liiduga tänavuse karikavõistluse aprillikuu etapi.

Tantsuklubi Figuret peatreener Heret Ameljušenko ütleb, et sellise suurusega võistlust korraldas Figuret esimest korda. Kohale tuldi 18 tantsuklubist.

Kevadball toimus kolmandat aastat järjest. See on Minikarika kõrval teine suurim tantsuklubi Figureti ja selles tantsivate laste vanemate korraldatud tantsuvõistlus lastele. Minikarika korraldab Figuret klubide tantsulastele igal sügisel.

Enne võistlusi aitavad lapsevanemad saali korda teha. Võistlustantsija Hans-Oskar Trolla ema Pille Trolla räägib, et seekord oli rahvast tavapärasest rohkem: „Me ei korraldanud ainult Kevadballi, vaid juurde tuli ka juunioritele, noortele ja täiskasvanutele mõeldud karikavõistlus.“

Kevadball ja Minikarikas on võistlused, kus võtavad omavahel mõõtu 4-15aastased erinevate oskustega lapsed ja noorukid. Seekord osales Kevadballil 231 paari.

Karikavõistlused toimuvad igal kuul aasta läbi alates 12aastastest tantsijatest kuni täiskasvanuteni. Võistlusklasse on neli, Kehras osales 75 paari.

Karikavõistlustele tullakse selgeks tegema, kes on aasta stabiilseim paar. Aasta lõpus saab sarja läbilõikes tugevaim paar karika. Võistlustantsu meistrivõistlused toimuvad korra aastas.

Alla 12aastased lapsed, kelle oskused on juuniorite esimese klassi tasemel, saavad võistelda karikavõistlustel selles klassis. Figureti üks tantsijapaar Alari Ameljušenko ja Alisa Dupik võistlesid nii Kevadballil kui ka karikavõistlustel.

Tantsuklubi Figuret on 2000. aastast alates õpetanud noori tantsijaid Heret Ameljušenko ja tema abitreenerite käe all. Praegu on Figuretis 27 paari, kes käivad tantsimas Kehras ühes rühmas, Arukülas ja Tallinna on mõlemal pool kaks treeningrühma. Neist jõudis Kevadballile 22 paari.

Kui on tahtmine saada professionaalseteks tantsijateks peavad paarid harjutamiseks kokku saama 4 korda nädalas. Seetõttu sõidab Tallinna partner Kehrasse või Arukülla tantsupartneri juurde, et koos tantsida kõik harjutustantsud. Kui partnerit pole, siis tuleb teda teistest klubidest otsida. 

Mullu sügisel avas Heret Ameljušenko mudilaste rühma Kehras. Kokku tuli viis paari, kes kõik esinesid tänavusel Kevadballil esimest korda.

„Üle pika aja tahtsin sel hooajal Kehras avada väikestele tantsuringi. Kohale tulid venekeelsed emad oma viieaastastega. See on hoopis teistmoodi treenimine ühelt poolt keeliselt, teisalt tantsuliselt. Päris raske on neid valssi tantsima panna,“ räägib ligi 30 aastat tantsijaid õpetanud Heret Ameljušenko, kelle õpilased esindasid tantsuklubi Figuret seekordki Kevadballil poodiumile tõustes.


Figureti parimad tantsijad Kevadballil

Mudilaste klassis I koht Mattias Pärl-Berit Traks.
Lapsed 2-tantsus II koht Arno Vare-Brigitta Puusta.
Lapsed E klassis III koht standardis ja I koht ladinas Hans Oskar Trolla-Karita Raid.
Juuniorid E klassis III koht standardis Kert Kuulma-Kerilin Mänd.
Lapsed D klassis I koht standardis ja I koht ladinas Ron Dobrjanski-Piirsalu-Eliise Reti Rahnu.
Lapsed C klassis I koht standardis ja II koht ladinas Alari Ameljušenko-Alisa Dupik.
Juuniorid C klassis III koht ladinas Andri Saaret-Triin Mänd.

 

Eelmine artikkelKasispea külast leiti lõhkeaineid
Järgmine artikkelUued elektri- ja diiselrongid hakkavad sõitma juulist