Kuusalu trupile Harju kooliteatrite festivalilt eripreemia

201

LIIS PAJUTEE Kolgast sai parima naisnäitleja ja TOOMAS PARRA Kuusalust meeskõrvalosatäitja preemia.

Harjumaa kooliteatrite festival 2011 oli seekord Maardus reedel ning laupäeval, 1. ja 2. aprillil. Reedel kogunesid algklasside trupid Maardu põhikooli.
Laupäeval esinesid põhikoolide ja gümnaasiumiklasside näitetrupid Maardu rahvamajas.

Žürii oli kolmeliikmeline: Eesti Harrastusteatrite Liidust Maret Oomer, lavastaja Urmas Allik ja teatripedagoog Margit Leerimaa.

Põhikoolide arvestuses sai Kuusalu keskkooli trupi „Päikeselapsed“ lavastus „Päev nagu ikka“ eripreemia huvitava ja eakohase materjalivaliku eest. Samas näidendis Hobu mänginud Toomas Parrale anti parima meeskõrvalosatäitja tiitel.

Näidend „Päev nagu ikka“ on seatud Juhan Jaigi 1930ndatel aastatel kirjutatud luuletuse „Kaie päev“ põhjal.

Lavastaja ja dramaturg Saima Kallionsivu ütles, et sai žüriilt hea tagasiside: „Meie laste esinemine meeldis. Sain häid näpunäiteid. Väga hea meel on ka Toomas Parra preemia üle.“

Sama lavastus on kogunud tiitleid ka Kunda festivalil, kus võitis Suure Karoliina, ja Laulasmaal teenifestivalil, kus sellele anti mitu preemiat.

Kuusalu trupis mängivad Birgit Eesalu, Kerli Kuuspalu, Kirti Räni, Gitte Lees, Pärtel Sarap, Mattias Idavain, Liisbeth Kallakmaa, Kristin Ülevaino, Alexandra Reinla, Marite Ennuste ja Toomas Parra.

Kolga keskkooli trupist „Kohal-olijad“ sai näidendis „17 hetke“ mänginud Liis Pajutee parima naisnäitleja tiitli.

Lavastaja Terje Varul: „Žürii ütles Liisi kohta sama, mida räägiti Jõgeval Betti Alveri luulepäevadel – ta oskab etenduses suurepäraselt olla kohal, kõneleb veenvalt, on särav.“

Põhikoolide kategoorias osales ka Kehra gümnaasiumi trupp „Lunaatikud“ lavastusega „Haldjatants“, juhendaja Endla Klemets.

Algklasside kategoorias esinenud Kolga keskkooli trupp mängis lasteluulel põhinevat tükki „Mu kodake“. Lavastas Tuuli Rand.

Eelmine artikkelLöödi meest
Järgmine artikkelArukülas uputab ka sel kevadel