Kohus jättis jäätmevedaja kaebuse Raasiku valla vastu rahuldamata

1139

Tallinna ringkonnakohus tegi teatavaks 2. märtsil toimunud istungi otsuse jäätmeveofirma VSA Eesti kaebusest Raasiku valla vastu.

Kohtuvaidlus Raasiku valla endise korraldatud jäätmeveo teenuse osutaja ASi VSA Eesti ja Raasiku vallavalitsuse vahel sai alguse möödunud aasta veebruaris, kui jäätmeveofirma leidis, et vallavalitsus tegi jäätmeveokonkursi pakkumisi hinnates ebaõiglase otsuse, kui määras 2010. aasta 25. jaanuari otsusega nr 26 korraldatud jäätmeveo konkursi võitjaks ASi Veolia Keskkonnateenused. VSA vaidlustas otsuse esimese astme ehk Tallinna halduskohtus.

„VSA esindajate arvates olid konkurendid OÜ Adelan Prügiveod ja AS Veolia Keskkonnateenused kasutanud subsideerimist ehk rikkunud konkursi reegleid, finantseerides madalamaid hindu teiste teenuste arvelt. Kaebus puudutas 20- ja 150liitriseid jäätmekotte. Konkursil osalesid veel Radix Hoolduse OÜ ja AS Ragn Sells,“ kommenteeris Raasiku vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Alari Kruusvall.

Ka teise astme kohus ehk Tallinna ringkonnakohus ei leidnud oma otsuses, et Raasiku vallavalitsus oleks konkurssi korraldades seadust rikkunud. Nüüd on ASil VSA Eesti õigus jäätmeveokonkursi tulemuste osas pöörduda 27. aprillini riigikohtusse.

Eelmine artikkelLöödi meest
Järgmine artikkelArukülas uputab ka sel kevadel