Kuusalu tervisekeskuse uus väljanägemine ja invapandus

1556

19. oktoobril tuleb Kuusalu rahvamajas tänupidu kolme hoone soojustajatele ja uue jalgtee ehitajatele.

Riik on panustanud Kuusalu valda kokku ligi 756 600 eurot Marubeni Corpotationile ja Sumitomo Corporationile müüdud saastekvootide eest saadud raha. Riigi Kinnisvara ASi eestvedamisel soojustati selle summa eest Kuusalu tervisekeskus ja rahvamaja ning Kolga lasteaed. Tervisekeskuse soojustajaks valiti riigihanke võitnud ühispakkujad Koger Projektijuhtimise AS ja OÜ KRPL ning rahvamaja ja lasteaeda soojustas Marmello OÜ.

Ehkki peamine korraldaja oli Riigi Kinnisvara AS, tehti  koostööd Kuusalu vallavalitsuse spetsialistidega, kes osalesid töökoosolekutel. Abivallavanem Tõnu Ammussaar käis koosolekutel ka puhkuse ajal.

Kollane-pruun fassaad     
Pärast kogu suve kestnud soojustustöid on Kuusalu tervisekeskuses taas ruumid korras, raamatukogus, perearstidel ja eakate kodus jätkub töö sellest nädalast vanas rütmis.

Kuna peale välise soojustamise ja katusevahetuse asendati ka kõik aknad ning küttesüsteem, tehti sisse ventilatsioon, kolis eakate kodu suveks Kuusalu vanasse pastoraati. Raamatukogu jätkas tööd, aga raamaturiiulid olid kiledega kaetud. Perearstid vahetasid tube, et saaks patsiente vastu võtta paralleelselt ehitustöödega.

Eelmine nädal läks kogu majas koristustööde tähe all. Nii raamatukogust kui ka eakate kodust öeldi, et nüüd tundub olema ehitustolmust lahti saadud, vaibad on taas maha pandud. Perearstid korrastasid samuti oma tööruume.

Eakate kodu juhataja Küllike Enok märkis, et memmed hakkasidki juba pastoraadist tagasi enda tavapärastesse ruumidesse tahtma. Kuid samas oli pastoraadis suvel väga tore, sai oma jalaga õuemurule astuda ning tuleval suvel tahaks vähemalt kuuks ajaks sinna tagasi minna.

Kuusalu vald rahastab tervisekeskuse trepi kordategemist ning ratastoolitee ehk invapanduse panekut.

Kuusalu vallaarhitekt Tiina Skolimowski kiitis tervisekeskuse uut väljanägemist – projekteerija Projekt O2 ja valla ehitusinspektori Ljubov Beglova koostöös sai see maitsekalt kollane-pruun.

Rahvamajas veel proovid ei käi
Kuusalu rahvamajas soojustati seestpoolt saali ning fuajeed, kuid uksed avatakse 1. oktoobril, sest maja haldav V.Tormise Kultuuriselts vahatas ja õlitas enda kulul mõlema ruumi põrandad ja plaanib värvida uksed, lihvida lava.

Kuna soojustustööde käigus tuli taastada endine olukord, on saal ja fuajee saanud uued tapeedid. Kogu majas vahetati välja küttesüsteem ja pandi ventilatsioon. Varem oli ventilatsioon vaid saalis, seda on nüüd tehtud vaiksemaks. Hoone väljanägemises midagi ei muutunud.

Soojustustööde ajal oli kogu rahvamaja ehitajate päralt, ringid tegid proove mujal.

V. Tormise Kultuuriseltsi tegevjuht Maarika Rohi ütles, et enne 1. oktoobrit ringid majja ei pääse.

Koostöös Kuusalu vallavalitsusega on kavas korraldada rahvamajas tänuõhtu kõigile ehitajatele, ka Kiiu-Kuusalu kergliiklustee rajajatele – selle tee jaoks saadi suurem osa rahast samuti riigilt, ligi 320 000 eurot, vald lisab 94 000 eurot.

Kolga lasteaias lõpevad tööd sel nädalal
Kuna Kolga lasteaias võetakse soojustustööd ehitajalt vastu käesoleval nädalal, kajastame seal tehtut järgmises lehes.