Kuusalu tee 8 kinnistule laieneb Grossi pood

1323

Oksjoni võitnud JAANUS JALAKAS tasus kinnistu eest 31. oktoobriks.

Kuusalu vald korraldas juuni alguses avaliku enampakkumise, kus olid müügil Kuusalu tee 8 ja 8a kinnistud, pindalad vastavalt 2509 ja 2893 ruutmeetrit.
Tühjaltseisva endise ambulatooriumihoonega Kuusalu tee 8 kinnistu ostuõiguse sai ainsa pakkujana EELK Kuusalu Laurentsiuse koguduse õpetaja Jaanus Jalakas alghinna 43 000 euroga. Kuusalu tee 8a kinnistule pakkujaid polnud – alghind oli 26 700 eurot.

Jaanus Jalakas pidi vallale tasuma kinnistu eest kahe kuu jooksul, kuid mõne aja pärast palus pikendust kuni käesoleva aasta lõpuni. Vallavolikogu nõustus tähtaega pikendama 31. oktoobrini.

Vallavanem Urmas Kirtsi kinnitas nüüd, et raha laekus vallale õigeaegselt, möödunud esmaspäeval allkirjastas ta Jaanus Jalakaga ostu-müügi lepingu.

Juunis põhjendas Jaanus Jalakas oma osalemist oksjonil sellega, et aastaid on püütud tulutult rajada Kuusalu tee 8 kinnistule sotsiaalkeskust ning kuna vald pani selle müüki, soovib päästa, mis päästa annab ja plaani lõpuks ellu viia.

Sõnumitooja uuris pärast raha ülekandmist Jaanus Jalakalt, kas sinna tuleb sotsiaalkeskus ja leiti investor, nagu ta lootis.

Jaanus Jalakas vastas, et sotsiaalkeskus jääb kinnistule ehitamata, kuna potentsiaalsed investorid ei jõudnud raha tasumise tähtajaks analüüse tehtud ning osalemisotsus jäi tegemata.

„Kinnistut käidi vaatamas ja oli huvi, aga läks liiga kiireks. Pöördusin kõrvalasuva Grossi Toidupoe omaniku Oleg Grossi poole, et mitte kaotada oksjoni osalustasu. Osturaha maksis tema. Oleme 14 aastat ajanud sotsiaalkeskuse asja, aga pole midagi parata. Kui maksmist oleks pikendatud aasta lõpuni, oleks vast olukord olnud teine,“ ütles Jaanus Jalakas ja soovitas rohkem uurida Oleg Grossilt.

OG Elektra juht ja omanik Oleg Gross kinnitas, et Kuusalu tee 8 kinnistu eest tasus nende firma: „Sõlmisime Jaanus Jalakaga eellepingu. Pärast seda, kui kinnistu valdus on talle üle läinud, annab edasi meile. Pakkumine tuli ootamatult ja pidi otsustama kiiresti. Võtsin riski, maksime raha ära. Vaja on teha detailplaneering, taotleda kinnistu sihtotstarbe muutmist ärimaaks. Meie kauplus Kuusalus on nagu konnasilm, kitsaks jäänud müügipinnaga ja parklata. Kindlasti on tarvis ehitada poele uus osa, kõrvale rajada parkla, lõpetada praegune liiklusohtlik olukord.“

Ta lisas, et vallal jäi müümata Kuusalu tee 8a kinnistu, mis asub ostetud kinnistu taga, sinna võiks kunagi sotsiaalkeskuse rajada: „Kinnistule pääseks läbi meie parkla. Seal ruumi on, sobiks sotsiaalkeskuse jaoks pareminigi, ei oleks peatänava ääres. Võib-olla oleksin tulevikus ka ise selle ehitamisest huvitatud.“

Kuna endine ambulatoorium, kus hiljem asusid politseijaoskond ja lõpuks Almakeskus, on amortiseerunud, läheb see tema sõnul lammutamisele.

Sama oleks tehtud ka juhul, kui sinna oleks ehitatud sotsiaalkeskus, märkis Jaanus Jalakas.

Eelmine artikkelRaasikul oli maja suitsu täis
Järgmine artikkelERI KLAS juhatas Kuusalus noortekoori ja orkestrit