Kuusalu koolis oli Comeniuse projekti konverents

784

Kuusalu valla ja Bulgaaria Vratsa linna ühisprojekti raames räägiti taas kultuuritraditsioonidest.

Seoses möödunud aastal alanud Comenius Regio rahvusvahelise koostööprojektiga „Kultuuritraditsioonide säilitamine ja arendamine kui võimalik tegur noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks“ olid Kuusalu keskkoolis külas Bulgaaria Vratsa linna 8 esindajat. Kooli lugemissaalis toimus konverents „Sotsiaalse tõrjutuse ennetamine kultuuritraditsioonide kaudu“.

Bulgaaria külalised rääkisid oma maa rahvalike pühade tä­his­tamisest. Kuusalu valla haridusspetsialist Kai Sinisalu tutvustas projekti sihtrühma ning kokkuvõtet Kuusalu vallas läbiviidud küsitlusest. Riskirühma kuuluvad 3 ja enama lapsega pered ja lapsed, kes on vanemliku hoolitsuseta,erivajadustega ning kes kasvavad toimetulekuraskustega peredes. Kohalikuks toimetulekupiiriks on sel aastal kinnitatud 228 eurot pereliikme kohta. Eelmisel aastal maksti erinevaid sotsiaaltoetusi vallas kokku 839 perele. 

Viive Abel tegi ülevaate kultuuritraditsioonidest Kuusalu kooli õppekavas. Näiteks rääkis ta, kuidas 5. klassi lapsed kavan­davad kunstitunnis rahvuslikke mustreid, käsitöötunnis tikivad. Nii valmistatakse hingelindu – kavand kunstitunnis, tikitakse ning õmmeldakse käsitöötunnis. Rahvapärimuse järgi elab hingelind iga inimese hinges, on kaunistatud ornamendiga, mis toob õnne ja pakub kaitset.           

Comenius Regio projekt kestab 2013 kevadeni, kogumaksumus on 9562,50 eurot.