Kuusalu spordikeskus peab sünnipäeva

1287

Kuusalu spordikeskuse juhataja KADRI IDAVAIN, kutsute laupäevaks rahvast tasuta treeningutele, kas kõik ikka ära mahuvad?
Juhataja KADRI IDAVAIN: „Kuusalu spordikeskust on õnnestunud majandada plaanitust odavamalt.”
„Kuusalu spordikeskus avati 12. detsembril 2008. Laupäeval täitub sellest täpselt aasta.

Ma ei arva, et tasuta treenijaid tuleb sünnipäeval nii palju, et tekiks ruumipuudus. Elu on näidanud, osalevad need, kes on spordiinimesed.

Kui aasta tagasi ujula ja spordisaalid avasime, siis oli palju uudistajaid, nüüd on külastajate arv stabiliseerunud.

Pigem on kartus, et inimesi tuleb laupäeval liiga vähe. Plaan on aastase sünnipäevaga reklaamida vallarahvale spordikeskust, võimaldada tutvuda treenimisvõimalustega ning ka treeneritele näidata üksteise tööd. Seega on need tasuta tunnid mõeldud nii klientidele kui ka meie endi treeneritele.”

Ujulas jagab treener laupäeval kolme tunni jooksul näpunäiteid ja mõõdab aegu. Kas tasuta võib sel päeval minna ka niisama sulistama või ujuma?

„Mõelnud oleme ikka nii, et tasuta lähevad ujulasse need, kes tahavad saada treener Ott Soonelt nõu. Kes ei soovi treenerilt nõuandeid, saab osta pileti. Kõik sellest esmaspäevast alates ostetud piletid osalevad loosimises. Sünnipäeva tähistamise puhul saab laupäeval osta soodsamalt mitme korra pileteid, ka need osalevad loosimises.

Tasuta aeroobikatunni annab kehakultuuri kõrgharidusega treener Ulvi Moks Loksalt. Järgneb tund combo-stiilis aeroobikat, juhendab Triin Parro Salmistult. Kaie Ustav Tammistult ujutab beebisid.

Saalihokimängijad ootavad uusi liikmeid, nende lahtine treeningtund algab suures saalis kell 12.

Tulge, proovige, kui hakkab meeldima, on võimalik end treeninggruppi kirja panna, kõikidesse gruppidesse mahub osalejaid juurde. Ujumistunnid on praegu ainult lastele, aga kui on huvitatuid, võib teha ka täiskasvanutele.”

Kuidas spordikeskusel muidu läheb, kas masuga seoses on kliente palju vähemaks jäänud?

„Raha loetakse väga hoolega, ja kahjuks on nii, et pigem jäetakse spordikeskusesse tulemata. Kauem tegutsenud ujulates öeldakse, et umbes kolmandiku võrra on jäänud külastatavus väiksemaks. Meie oleme töötanud vähe aega, pole võrdlusvõimalust. Kuid näeme, kuidas kuu alguses ostetakse mitme korra pileteid ning kuu lõpus on ujula tühjem.

Samas rahvast ikka käib, treeningud toimuvad. Õhtuti on üksikud saaliajad tühjad.”

Kuuldavasti on ka mõned firmad ostnud oma töötajatele kinkekaarte?

„Jah, on nii ettevõtete nimelisi kinkekaarte, kui ka selliseid, mis jäetakse meie juurde, ja öeldakse, et on mõeldud töötajatele kasutamiseks. Aga selliseid firmasid on kahjuks vähe, enamikul sedavõrd hästi ei lähe.”

Sünnipäeva tähistamine lõpeb õhtul võrk- ja korvpallikohtumistega. Kes on võistkondades?

„Oskan nimetada neid, kes on lubanud panna võistkonnad kokku. Meeste korvpallilahingu jaoks koostab Kiiu tiimi Rain Vain, vastasvõistkonna Kolgast Ago Katvel ja Kaspar Osila. Kuusalu meestele pakkusime ka võimalust, seekord nad ei osale, kuid kindlasti võib kõiki võistkondi näha uue aasta alguses toimuvatel Kuusalu valla meistrivõistlustel korvpallis.

Korvpallimängus lähevad vastakuti veel naised, kes just hakkasid meil korvpalli harjutama, ning Kuusalu keskkooli neiud. Võrkpallis kohtuvad Kolga ja Kuusalu keskkooli tütarlapsed.”

Aasta hakkab läbi saama, kuidas on spordikeskusel tulude ja kuludega?

„Tulemus on positiivne. Võib öelda, et vallaeelarvesse kavandatud summast jääb üle. Oleme suutnud säästa tänu kokkuhoiupoliitikale ja sellele, et esimesel aastal oli väga raske õigesti planeerida, ning ka tänu Euribori madalale tasemele, mis on vähendanud maja kapitalirendi summat.

Eelarves on rendiks planeeritud 3,8 miljonit krooni, maksta tuleb 3,2 miljonit krooni. Spordikeskuse kogueelarve on sel aastal 7,4 miljonit krooni, detsembri alguse seisuga ehk 11 kuuga on kulunud 5,75 miljonit krooni. Kassa käive on 11 kuuga olnud miljon krooni, sellest 80 protsenti on saadud ujula kasutamise eest ja lisanduvad arvete alusel makstud renditasud.

Piletitega külastajaid on 7. detsembri seisuga 14 207, lisaks kliendikaartidega 4057 külastuskorda, kokku 18 264. See teeb päevas keskmiseks piletite ja kaartidega klientide arvuks 53 inimest. Peale nende käivad spordikeskuses veel eelkooliealised lapsed, kellele on sissepääs tasuta.”

Eelmine artikkelKahe auto kokkupõrge
Järgmine artikkelKuusalu jõululaadal käis üle tuhande inimese