Seda teemat hakkab arutama vabaaja komisjon, räägitud on taidlejate ümarlauas ja vallavalitsuses.
Kui Kuusalu vallavalitsus asus sügisel koostama tuleva aasta vallaeelarvet, kerkis üles küsimus vallale kuuluvate ruumide kasutamisest ning renditasudest.
Umbes samal ajal pöördus vallamajja Kuusalu rahvamajas tööd alustanud noorte naiste käsitööringi esindaja sooviga teada saada, millised ringid võivad tasuta kasutada vallaruume ja millised mitte.
See ajendas abivallavanem Milli Kikkast novembri keskel Kuusalu rahvamajja kokku kutsuma taidlusvaldkonna esindajate ümarlauda. Kohal olid kooride, tantsurühmade, näiteringide, kultuuriseltside juhid. Kokku oli osalejaid 17.
Diskussiooni tulemusena vormistati ühised seisukohad. Ümarlauas osalenud leidsid, et vallakodanike huvitegevuseks st taidluseks ja ringide tööks tuleks anda vallale kuuluvaid ruume tasuta, erand on Kuusalu spordikeskus, mille ülalpidamine on väga kulukas. Tuluteenimiseks korraldatavate ürituste läbiviimiseks peab korraldaja maksma vastavalt haldaja kehtestatud hinnakirjale. Sünnipäevad, pulmad, matused on tasulised st ruumide eest peab maksma. Renti makstakse ka nende ürituste eest, millele müüakse pileteid, ning taidluskollektiivide endi pidude eest, sest need pole mõeldud laiemale publikule. Piletita kontsertide-etenduste eest ei pea renti maksma.
Möödunud nädalal tutvustati ettepanekuid vallavalitsuse istungil. Vallavalitsuse liikmed olid seda meelt, et teema vajab veel arutamist ja sellega võiks tegeleda vabaaja komisjon. Komisjoni koosseis kinnitatakse volikogu 16. detsembri istungil.
Kerli Kostritski Kuusalu käsitööringist Koostegemise Rõõm: „Kui alustasime rahvamajas kooskäimist, tegi Tormise kultuuriselts hinnapakkumise 100 krooni tunni eest. Me ei vaielnud, aga kui selgus, et teised ringid ei maksnud üüri, siis hakkasime uurima, miks tehakse vahet. On ju eri asjad, kas vald toetab ringide tegevust otse rahaga ehk ringijuhendajate töötasuga või moraalselt, et lubatakse tasuta kasutada valla ruume. Leiame, et rahvamaja kasutus huviringidele peaks olema võrdsetel alustel, kas maksavad kõik või ei maksa keegi. Samas oleme valmis tegema teiste ringidega koostööd, näiteks aitama näiteringi kostüümide või dekoratsioonide valmistamisel.”
Kuusalu vald toetab ruumide tasuta kasutamisega pärandkultuuri kandvaid ringe – rahvatantsurühmi, laulukoore, näiteringe. Nende ringide juhendajatele makstakse töötasu. Kõikidele muudele ringidele, ka käsitööringile või flamenkotantsijatele, pole ruumide tasuta kasutamist praegu ette nähtud.