Kuusalu spordikeskus kutsub treeningutele

1575

Suvel oli Kuusalu spordikeskuses külastajaid vähe, oktoobri algusest juba poole rohkem.

Kui suvekuudel käis spordikeskuses pileti ostnud ujujaid-sportijaid päevas keskmiselt 30 ringis, siis septembris oli 35 ja oktoobri esimesel nädalal juba 60. Juulikuus oli maja kaks nädalat kinni – külastajate vähesuse tõttu ja ka selleks, et töötajad said välja võtta puhkuse, ehitaja tegi garantiiremondiga seotud töid.

Üle-eelmine nädal andis juhataja Kadri Idavainu sõnul lõpuks tunde, et hooaeg on tõeliselt alanud. Rahvas on hakanud rohkem tulema ujuma ning ka treeningutele. Suvel oli kohalikke inimesi majas vähe, see-eest toimusid treeninglaagrid kaugemalt sportlastele. Kuusalu Spordikeskuses pidasid laagreid Eesti Raskejõustiku Liit, Erki Noole spordikool, spordiklubi Marcus, karateklubi IVL.   

Koos õppeaasta algusega käivitusid õpilaste sporditreeningud, mida viivad läbi Kuusalu Spordiklubi, Kuusalu Tenniseklubi ja karateklubi IVL. Kahel päeval nädalas on pärast tunde kella kahest kuueni õpilaste ujumistreeningud, juhendab Ott Soon Tallinnast, kes viis läbi ka täiskasvanute ujumiskursuse. Alanud on 5-6-aastaste laste ujumistreeningud, treener on Maria Trei Valklast. Teist hooaega ujutab beebisid Kaie Ustav Tammistu külast. JK Kuusalu Rada treener Sander Piibemann Loksalt on alustanud 11-15-aastaste noorte jalgpalliringiga.

Täiskasvanutel on võimalik käia aeroobikatreeningutes, juhendab Ulvi Moks Loksalt. Kahe rühma jagu rahvast on täis saadud, kui tuleb huvilisi juurde, avab ta ka kolmanda treeningrühma.

Vesiaeroobikatrenne viivad Kuusalu spordikeskuses läbi kaks inimest. Larysa Sepita Loksalt juhendab treeninguid teisipäeva ja neljapäeva õhtul. Tallinna treeneri Ketrin Türnpuu grupp saab kokku pühapäeviti. Ketrin Türnpuu juhendab veel ringtreeningut – aeroobikalaadne treening erinevate spordivahenditega.

Kuusalu saalihokimängija Pille Plaki eestvedamisel käivad saalihoki treeningud. Uue ettevõtmisena pakutakse võimalust hakata treenima kõhutantsu – õpetab Katre Jürgenson Tapalt.

Spordikeskuse juhataja kinnitab, et täiskasvanute treeningutest võivad osa võtta ka lapsed.

Jõusaali saavad kasutada 14-aastased (nooremad koos saatjaga) ja vanemad. Kolmel õhtul nõustab seal vabatahtlikult Kuusalu kooli vilistlane Rinaldo Olberg.  
          
Kadri Idavain: „Ootame mitte ainult ujuma ja jõusaali, vaid ka tegelema regulaarse treeninguga oskajate juhendajate käe all. Julgustame aktiivselt küsima, mis meil toimub, ja ka avaldama oma soove, milliseid treeninguid võiks veel me majas olla. Tulge ise ja kutsuge kaasa sõbrad, kahju oleks, kui mõni treening jääb huviliste vähese arvu tõttu toimumata.”

Tema sõnul annavad head eeskuju sõpruskonnad ja töökollektiivid, kes on endale aja broneerinud, koos käiakse mängimas korvpalli või ujumas: „Vajadusel aitame ka leida treeneri. Mõtteid on palju, mida veel võiks teha, kui vaid leiduks osalejaid – ujumiskursuseid võiks korraldada, naistele korvpallitrenni või näiteks isade ja laste võimlemise.”

Treeningutest ja nende toimumisaegadest saab rohkem infot Kuusalu keskkooli veebilehelt aadressil www.kuusalu.edu.ee/spordikeskus.

Kuusalu valla eelarvest kulub eelmise aasta lõpus valminud spordikeskuse ülalpidamiseks aastas 7,4 miljonit krooni. Mida aktiivsemalt ujulat ja spordisaale kasutatakse, seda rohkem saab vald kulutatud raha tagasi. Septembri lõpu seisuga on spordikeskus teeninud üle 900 000 krooni.  

Eelmine artikkelMadalamates jalgpalliliigades peeti viimase vooru mängud
Järgmine artikkelValimistel edukamad ANDRE SEPP, JÜRI LILLSOO ja KALMER MÄRTSON