Raasiku kauplusest varastati kassaaparaat

1475

Ööl vastu 9. oktoobrit murti sisse OÜ Konmigo kauplusesse Raasikul.

Politsei sai teate sissemurdmisest veidi enne kella nelja öösel. Lõhutud oli kaupluse suur aknaklaas ning selle kaudu minema viidud üks kassaaparaat koos sularahaga.

OÜ Konmigo juhataja Valdur Randmäe rääkis Sõnumitoojale, et kauplus on valve all ning talle teatas sissemurdmisest turvafirma G4S. Kohale saabuti kiiresti, kuid selleks ajaks olid kurjategijad jõudnud lahkuda.

„Ilmselt olid nad algajad ja väga lollid. Meil on kaks ühesugust kassaaparaati, neist ühe olid nad kaasa võtnud. Ei tea, miks, sest üheski poes ei jäeta ju päeval saadud raha  ööseks kassaaparaati,“ rääkis ta ning lisas, et varaste saagiks langes väga väike summa sularaha.

Varastel pole äraviidud kassaaparaadiga tema kinnitusel midagi teha: „Ilmselt mängivad sellega kusagil garaažis poodi. See on väga haruldane, sellist tüüpi lintidega kassa­aparaate on Eestis väga vähe.“

Varastatud aparaadi väärtus on 15 000 krooni, lõhutud aken maksab üle 10 000 krooni. Kahjud korvab kindlustus.

 Kuigi kohale tulid ka politseinikud koos koertega, ei õnnestunud vargaid tabada. Valdur Randmäe oletas, et tegemist võis olla narkomaanidega – neid liigub viimasel ajal ümbruskonnas järjest rohkem.

Ta jutustas, et talvel olid rongiga Raasikule sõitnud narkosõltlaste „külaskäigud“ väga populaarsed ning ta sai ka ise jälile poes vargil käinud noorele venelasest narkomaanile: „Müüjad helistasid mulle, et üks varas läks suure kotiga poest välja. Sõitsin asulas ringi ning kui läksin raudteejaama, nägin, et seal oli terve kamp noori mehi. Helistasin politseisse, öeldi, et läheksin rongi peale ning annaksin neile teada, millises vagunis varas istub. Nii tegingi ja Lagedil pani politsei rongi seisma ning pätt võeti kinni.“

Pärast seda olevat vargused Konmigo poes lõppenud, küll aga on Valdur Randmäele teada, et HTÜ kaupluses on narkomaanid käinud vargil ka hiljem.

Siiani on politseil tabamata need kurikaelad, kes lõhkusid jaama juures asuva poe akna kaks aastat tagasi: „Samal ööl lõhuti ka raudteemaja aknad. Süüdlased on teada, olid kohalikud poisid, kes tunnistasid süü üles, kuid poeakende lõhkumise uurimine toppab, kuigi on selge, et tegijad olid samad.“

Eelmine artikkelMadalamates jalgpalliliigades peeti viimase vooru mängud
Järgmine artikkelValimistel edukamad ANDRE SEPP, JÜRI LILLSOO ja KALMER MÄRTSON