Kuusalu Soojuse veehinnast

995

Kolga ja Kiiu alevikus, Salmistu, Pärispea, Uuri, Kaberla, Valkla, Vihasoo ja Viinistu külades Kuusalu Soojuse vee tarbijad maksavad sama palju kuupmeetri vee eest nagu ka Kuusalu tarbijad.

Valla omandis olevale asutusele Kuusalu Soojus on vald andnud selle õiguse võtta kõigilt ühesugune tasu. Kogu probleem on aga selles, et Kuusalus on vesi enne tarbijani jõudmist puhastatud spetsiaalse seadmega roostest.

Kolga ja Kiiu alevikus, Salmistul, Uuris, Kaberlas vett roostest ei puhastata. Pärispea külas ei tööta rauaeraldus korrektselt. See aga tähendab, et roostest puhastamata vesi on nendele Kolga ja Kiiu aleviku, Pärispea, Uuri, Kaberla külade tarbijatele kindlasti lisakulutusteta. Ummistuvad torud, rooste settib boilerisse,  vajalik on filtrite ja küttekehade tihedam vahetus nii boileris kui ka pesumasinas, vanni puhastamine, WC potti vee anumate puhastamine, ventiili ummistumine jne.

Miks peavad inimesed maksma sama hinda erineva vee eest, kui see teeb neile hulgaliselt lisa kulutusi ja teistele ei tee. On see õiglane?
Olen esitanud korduvalt küsimusi Kuusalu Soojuse juhatajale Kalle Küngasele, kuid asjatult, vastust pole siiani tulnud. Nüüdseks on Kuusalu Soojuse juht mulle vastanud niimoodi: „Ühtne hind kehtis juba kroonide ajal.“

Vee-ettevõtja OÜ Kuusalu Soojus müüdava joogivee teenuse hind Kuusalu, Kolga ja Kiiu alevikus ning Kuusalu, Salmistu, Pärispea, Uuri, Kaberla, Valkla, Vihasoo ja Viinistu külades on alates  1. juulist 2013 1,64 eurot/m3 koos käibemaksuga.

Eelmine artikkelTasuline või tasuta Sõnumitooja – selles pole üldse küsimust
Järgmine artikkelEV aastapäeval sai PEETER PALTS Raasiku valla aukodaniku tiitli ja Kehras jagati teenetemärke