Hea Raasiku valla elanik, hea lehe lugeja

826

Seekordne Sõnumitooja on esimene katsetus uuest lähenemisest valla uudiste vallakodanikeni viimisel. Nimelt peaks see leht jõudma kõikidesse postkastidesse Raasiku vallas ja seda ilma postkasti­omanikule lisakulu tekitamata.

Uus kontseptsioon kujunes leheomanike koosolekutel arutelu järgselt. Oldi vastamisi klassikalise olukorraga, et vanamoodi enam ei saanud ning tuli liikuda uuele tasemele nii lehe enda välimuses,  turundamisel, aga ka jaotamise põhimõtetes või lõpetada tegevus kolme valla lehena.

Kuigi ka mõni omanike esindaja püüdis naeruvääristada uute lähenemiste otsinguid ja otsijaid, esitasid eelmisel nädalal lehe tegijad omanikvaldadele visiooni uuest lähenemisest koos maksumusega. Raasiku vallale kontseptsioon sobis ning ka koormus vallaeelarvele oli vastuvõetav ning võrdväärne ajakirjandusturul pakutavale.

Nii ongi leht esimene linnukene uuest lähenemisest, mille põhimõte on, et üks nädal kuus fokusseeritakse leht ühele omanikomavalitsusele ja see jõuab selle valla kõikidesse postkastidesse. Teistesse omavalitsustesse jõuab leht neile, kes on lehe tellijad, ehk siin jätkub vanal viisil.
Uue lähenemise juures on oluline valla elanike, külade esindajate, klubilise tegevuse eestvedajate ja ettevõtjate aktiivne osalemine oma rõõmude ja murede üleskirjutamisel ning lehetegijatele saatmisel, see tagab info jõudmise võimalikult paljude kogukonnakaaslasteni ja nii saab meie valla tegemisi   kirjeldav   leht   olema   info   sisukuse  osas  mõjus,  selle  jagamise  kontekstis  ka  äärmiselt  tõhus.

Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva eelõhtul on hea meenutada fragmenti meie presidendi eelmise aastapäeva kõnest, kus ta ütleb: „Head sõbrad, olgem põhjusega uhked oma riigi ja ühiste saavutuste üle, ent vaadakem ausalt otsa ka tegematajätmistele“.

Mul on hea meel, et Sõnumitooja tegijad ja omanikud on julgenud astuda kujunenud rutiinist kõrvale ja vaadata ausalt oma vajakajäämistele. Lisaks on suudetud neid vajakajäämisi tunnistada ja  keskenduda  uue  lähenemise  leid­misele, see näitab tegelikult tugevust. Siit edasi saab minna vaid paremaks – leht värviliseks, veebileht ajakohaseks. Nii on võimalus Ida-Harju häälekandjal jääda ellu, mitte ainult mällu.

Soovin kõigile ilusat vabariigi sünnipäeva nii enda kui ka Raasiku vallavalitsuse poolt!

Eelmine artikkelTasuline või tasuta Sõnumitooja – selles pole üldse küsimust
Järgmine artikkelEV aastapäeval sai PEETER PALTS Raasiku valla aukodaniku tiitli ja Kehras jagati teenetemärke