Gordoni Perekool Anija valla lapsevanematele

1323

MTÜ Koostöökoda ja pere­kes­kus on algatanud Gordoni Pe­re­kooli projekti.

Lapsevanemaks saadakse ajapikku. Siiani ei ole loodud ühtegi kooli, kus saaks õppida heaks lapsevanemaks. Seda peab tavaliselt elu ise õpetama. Vahel tundub see hirmus raske ja tekib küsimus: kas minust üldse saab kunagi hea ja last mõistev vanem.

Vastuseid sellelaadsetele küsimustele saab lapsevanem Gordoni Perekoolis, kus emadel-isadel on võimalus nii endast kui lapsest rohkem teada saada ja ennast paremaks suhtlejaks koolitada. 

Gordoni perekooli idee on saanud alguse Thomas Gordoni, ühe eelmise sajandi tuntuma rakenduspsühholoogi, praktilistest kogemustest. Peresid nõustades avastas ta, et sageli ei vaja inimesed teraapiat ega ravi, vaid hoopis tuge lihtsate suhtlemis­oskuste näol. Seega otsustas Thomas Gordon välja töötada lapsevanemate suhtlemistreeningu, mis kannabki nüüdseks Gordoni Perekooli nimetust.

Mida Gordoni perekoolis tehakse? Kaasahaaravate rühmatööde ja rollimängude abil õpitakse, kuidas märgata ja aru saada lapse probleemidest; kuidas kuulata nii, et laps/pereliige saab aru, et teda on mõistetud; kuidas väljendada oma vajadusi, soove, rahulolematust nii, et teist inimest ei haavaks, ja kuidas lahendada erimeelsusi ilma kehalise karistuse ja ähvardamiseta. 

Käesoleva projekti raames on Anija valla lapsevanematel ja lastega töötavatel spetsialistidel võimalus 8 korral osaleda Gordoni Perekooli koolitusel.

Koolitusprojekt viiakse läbi Kehra lasteaias Lepatriinu, koolituse pikkus on 24 tundi, kokku saadakse 8 korda teisipäeva õhtuti. Koolitus algab 3. aprillil ja kestab 29. maini, kohtumiste pikkus on kella 17.30-20.30. Projekti finantseerib Hasartmängumaksu Nõukogu, kaasfinantseerija tasuta ruumide näol on lasteaed Lepatriinu. Lastevanemate omaosalus on 20 eurot, mis katab osaleja töövihiku kulu.

Koolituse läbinu saab koolituskeskuse SinaMina koolitustunnistuse.

Registreeruma ootame lapsevanemaid, kelle lapsed käivad lasteaias või algklassides, ja lastega töötavaid inimesi.

Koolituse läbiviimise ajaks on võimalik soovijatele korraldada lastehoid.

Registreerumine ja lisainfo lepatriinu@anija.ee, tel 608 5744. Maksimaalne osalejate arv on 16 inimest. Perekooli kohta saab lugeda lisa www.sinamina.ee