Kuusalu Soojus võtab üle veesüsteemid Viinistul, Vihasoos ja Pärispeal

1080

Volikogu lubas vallavalitsusel sõlmida lepingud kolme küla veesüsteemide üleandmiseks OÜle Kuusalu Soojus.

Kuusalu vallavalitsus otsustas eelmise neljapäeva istungil, et annab vastavalt volikogult saadud loale OÜle Kuusalu Soojus tasuta üle Viinistu pumpla ja veetorustiku, Vihasoo lasteaia juures asuva pumbamaja ja veetorud, biopuhasti ja kanalisatsioonitorud ning Pärispea veesüsteemi vallale kuuluva osa.

Kuusalu Soojuse juhatuse esimees Kalle Küngas arvas, et lõppeva aasta jooksul jõuab ettevõte lepingud üle võtta: „Pärispeal on juba praegu meie kliendid, seal inimeste jaoks midagi ei muutu. Viinistu lepingutega on ka suhteliselt lihtne, saame üle võtta seni pumbamaja hallanud MTÜ lepingud, ka veehind jääb peaaegu samasse suurusjärku, teeme väikesed muudatused. Keerulisem on Vihasoos, kus eraldi MTÜd pole olnud.“

Ta selgitas, et Vihasoo lasteaiaümbruse vee- ja kanalisatsioonikliendid ning endise kolhoosikeskuse lähedal asuvad kanalisatsiooniteenuse tarbijad on saanud arveid vallavalitsuselt. Nendega sõlmitud lepingud on erinevad olenevalt sellest, mis ajal keegi liitus. Vihasoo kliendid tulid Kuusalu vallale üle koos Loksa ja Kuusalu valla ühinemisega.

Vihasoos on vallale kuuluvast pumbamajast varustatavaid veetarbijaid 16, kanalisatsioonikliente 30. Viinistul on veesüsteemiga liitunud 15 majapidamist, Pärispeal on 68 klienti.

Edaspidi plaanitakse võtta tööle inimene, kelle ülesannete seas oleks ka Viinistu, Vihasoo ja Pärispea veesüsteemide ning Vihasoo biopuhasti hooldamine.

Kuusalu Soojuse joogivee teenuse hind on 1,03 eurot/m3 ja reovee teenusel 1,55eurot/m3.

Eelmine artikkelAvastati vargused Raasiku alevikus
Järgmine artikkelKolga muuseum kutsub piparkooginäitusele