Kuusalu Soojus ostis oksjonilt Leesi pumbamaja

1002

Järjekordsel kordusoksjonil leidis Leesi pumbamaja uue omaniku.

Kohtutäitur Priit Petter müüs elektrooniliselt  toimunud  kordus­enampakkumisel internetikeskkonna haamer.ee vahendusel MTÜle Leesi Külaselts kuulunud vara: pumbamaja, veefiltrid, töötava pumba, 750 meetrit torustikku. Alghind oli 3825 eurot. Pakkumiste esitamise tähtaeg oli neljapäev, 6. veebruar kell 15. Pumbamaja ostis OÜ Kuusalu Soojus.

Pumbamaja koos selle juurde kuuluva varaga pandi oksjonile oktoobri alguses, siis oli alghind 4500 eurot. Ostjat ei leidunud. Pumbamaja läks kohtutäituri kaudu müüki seetõttu, et selle omanik MTÜ Leesi Külaselts kaotas kohtuvaidluse ja on jäänud hagejatele võlgu.
Oksjonil osalemine oli esmalt Kuusalu vallavalitsuse möödunud nädala istungi päevakorras, kuid ostis siiski vallale kuuluv osaühing.

OÜ Kuusalu Soojus juht Kalle Küngas kommenteeris, et kohaliku omavalitsuse ülesanne ei ole osutada veeteenust, vaid teha nii, et teenus oleks tagatud: „Kõige olulisem on, et veevarustus Leesi külas toimiks, inimesed ei tohi jääda ilma veeta. Kuna Kuusalu Soojus tegeleb veeteenuse osutamisega, ostsime pumbamaja ära.“

Küsimusele, kes hakkab edaspidi Leesil vett müüma, vastas ta, et ka praegune vee-ettevõtja MTÜ Leesi Külaselts peaks saama sellega ise hakkama.

Leesi Külaseltsi juhatuse liige Tiina Viirna ütles, et on Kalle Küngasega kokku leppinud kohtumise kolmapäeval, 19. veebruaril ja siis arutatakse, mis saab edasi: „Me pere on kolinud Kolga-Aablasse. Kohtuvaidluse pärast on mitmed veetarbijad esitanud avalduse MTÜst väljaastumiseks ning tundub, et pigem võiks ka Leesil saada vee-ettevõtjaks Kuusalu Soojus. Praegu müüb vett endiselt Leesi külaselts.“

Eelmine artikkelRaasiku lionsklubi osales võidukas mälumänguvõistkonnas.
Järgmine artikkelMistra-Autexi juht PRIIT TAMM õpetab Raasiku koolis majandust