Kas olete kuulnud, et Loksa ei ole Harjumaal tõmbekeskus? Mida arvate võimalikust haldusreformist?

814

Vanem eesti naine: „Loksal elavatest eestlastest on paljud öelnud, et juba ammu oleks tulnud meid liita Kuusalu vallaga, nii saaks võimuvahetuse. Loksa linna juhitakse nagu perefirmat. Mis võimu juures tegelikult toimub, teame vähe. Ka korruptsiooniküsimus on tulnud jutuks.

Mida Loksa venekeelsed elanikud arvavad, seda ei tea, tõenäoliselt on neil haldusreformist ükskõik. Seda olen küll palju kuulnud, et linnavalitsuse tööga ei ole nad rahul. Ka sügisel volikogu valimistel Keskerakonnale antud häälte arv näitab seda. Kahjuks aga ei tehtud sellest järeldusi.

Muidugi ei ole Loksa tõmbekeskus. Vaadake, kui kole siin on. Majade välisilme on kole, linnavalitsus peaks toetama hoonete korrastamist. Arengupotentsiaali ei ole. Rannapiirkond on ilus, aga võimalikud investorid on eemale peletatud. Korrakaitse puudub, öösiti on pime. Usun, et Kuusalu valla koosseisus saab Loksat paremini arendada.“

Noorem vene naine: „Ei ole kuulnud tõmbekeskuse kohta ega ka haldusreformist. Aga Loksa ei ole tõesti enam linn. Elanikke on jäänud väheks. Tehas pandi kinni, pangakontor suleti, sest tehas tõi rahvale raha sisse, pärast sulgemist enam raha ei liikunud. Tööl räägime päris sageli, et kuidas varem oli Loksa elujõuline, enam mitte.

Kuusalu vallaga liitumine ei tundu hirmutav, võibolla saaks suhtumise inimlikumaks, sotsiaalsed toetused õiglaseks. Meid hämmastas, kui noor kolleeg, kes üksi kasvatab kaht last ning töötasuna saab kätte natuke üle 300 euro ja vahel ka vähem, läks linnavalitsusse toetust paluma, aga öeldi, et saad hakkama. Samas makstakse toetust inimestele, kes ei käi tööl ega ka kavatse minna. Me ju tunneme üksteist, jutud liiguvad, kuuleme, kuidas ühtedele antakse toetust ja teistele millegipärast ei anta.“

Eesti perekond: „Elanike arv on Loksal vähenenud, see pole tõesti enam linn. Nõukaajal oli Suurpea Loksaga liidetud, tänu sellele sai linnaks. Tõmbekeskuseks jääb Loksa ümberkaudsetele inimestele ikka, siia sõidetakse poodi, arstile.

Kuusalu vallaga liitmise mõtet on ammu veeretatud. Peaks põhjalikult analüüsima, kui palju sellest kasu või kahju tuleb, kui Loksa pole enam omaette omavalitsus. Kahest halvast tuleb valida vähem halb. Hea oleks kindlasti see, et suhtumine inimestesse muutuks paremaks. Kuna enda tõmbekeskus on mujal, käid mujal tööl, siis isiklikult mõjutab haldusreform ilmselt vähe.

Avalike teenuste kättesaamisega võib ühinemise järel tekkida probleeme, osad ametnikud võiksid jääda Loksale töötama, siis oleks ka külade inimestel lihtsam. Hiljuti oli vaja meil Hara maja asjus minna emaga Kuusalu vallamajja. Tööst vabal päeval tuli korraldada transport külast Loksale, sealt Kiidu ja tagasi sõitsime liinibussiga, emal oli vaja pärast ka Harga tagasi saada, tegelikult peaaegu kogu päev läks vallamajas käimise peale. Vallakeskus võiks jääda Kuusalu poole, sest on piirkonna geograafiline keskpunkt, aga tuleb tagada teenuste kättesaadavus Loksal. Kui e-riik täielikult toimiks, siis selliseid probleeme poleks. “

Eelmine artikkelRaasiku lionsklubi osales võidukas mälumänguvõistkonnas.
Järgmine artikkelMistra-Autexi juht PRIIT TAMM õpetab Raasiku koolis majandust