Kuusalu rahvamaja perepäeval olid jänesepesad

1745

20. aprillil korraldas MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts Kuusalu rahvamajas perepäeva „Tere, kevad!“. Üritus oli jäneseteemaline – töötoad kujundati pesadena ning kohvikus pakuti porgandikooki.

Jäneseema Hilda rollis oli rahvamaja juht INGE LUKME

Rahvamaja juht Inge Lukme ütles, et jäneste teema oli taotluslik: „Idee tuli minul ja mu naabrinaisel Monika Soosaarel. Tema mõtles välja ka kujunduse. Kuna jänestel on pesad, otsustasime ka meie rahvamajja paigutada 8 pesa, kus olid nii lastele kui vanematele põnevad tegevused.“

Jäneseteema valimisele aitas kaasa see, et tal oli võimalus laenutada Rakverest jänesekostüüm ning olla päevajuht, jäneseema Hilda.
Rahvamajas oli avatud puutööpesa, kus huvilisi juhendasid Märten Kraav, Tõnu Idavain ja Aleksander Skolimowski. Seal sai valmistada puidust kastikesi ning järgmises töötoas neile kaunistused peale kleepida.

Koostegemispesas toimetasid Helena Aug, Eneli Sepp ja Kirsti Haabsaar. Okste- ja värvipesa juhendasid Ulvi Rand ja Ene Riiberg. Salvrätitehnikapesas meisterdas koos lastega Tiina Kand. Jänesemeigipesas joonistasid lastele jänesenägusid Merily Rool ja Janelle Jürikivi MTÜst Noorte Vägi. Porgandikoogi kohvikus müüsid küpsetisi Karl Erik Märtson, Birete Lehiste, Ewelyn Jürgenson ning Ulve Märtson.

Saali laval oli madratsite-patjadega pilvede vaatlemise pesa, kus sai  pikutada.Saalis oli tantsupesa, kus toimetas  jäneseema  Hilda.
Osalejad said mõõtu võtta ka keedetud munade veeretamise võistluses, kus osales 37 last ja 8 täiskasvanut. Kauneima muna valimise konkursi võitis Kärt Plakk, kelle värvitud muna valiti parimaks 28 hulgast.

Inge Lukme ütles, et jäi pere­päevaga rahule: „Tundus, et rahvast oli palju ning meie idee meeldis neile. Eelmisel aastal oli olnud rohkem osalejaid, ilmselt mõjutas seekord väga ilus ja soe kevadilm, eelistati olla õues.“

Eelmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi
Järgmine artikkelKuusalu pastoraadi taastamise annetuste kohta info.