Kuusalu õpilasmalevlased korrastasid külaplatse ja värvisid bussipaviljone

136
Kuusalu õpilasmalevlased Kolga-Aablas Mereranna bussipeatuses. Fotod Elsbeth Link

Kuusalu õpilasmaleva rühma oli kahe nädala jooksul, 26. juunist kuni 7. juulini näha valges
kaitseriietuses töötamas mitmel pool valla külades.

Noortekeskuse eestvedamisel tegutsenud 17-liikmelise rühma noored jõudsid 9 tööpäevaga
immutada Valgejõe külaplatsil katusealuste laudu, pinke ja tantsulava põrandat, ka Vihasoo linnuvaatlustorni ning Tammispea ja Suurpea bussipeatusi, Kolga-Aabla laululava, samuti Kuusalu, Kiiu ja Kolga korvpalliplatsi, Andineeme rannas laudteed, silda ja riietuskabini.

Veel korrastasid õpilasmalevlased Kolga mänguväljakut ja immutasid pinke, korjasid sodi Kolga-Aabla ja Salmistu rannast ning puhastasid Männiku, Loo, Kaberla bussipeatused klambritest.

Tänu malevlastele on üle värvitud ja Kuusalu valla triibumustriga kaunistatud Loo bussipeatus Soorinna külas, Mereranna bussipeatus Kolga-Aablas ja Kaberla bussipeatus. Triibumustriga on malevlased bussipaviljone kaunistanud ka varasematel aastatel.

Kuusalus värvisid noored üle koolitee tunneli, mis oli koledaks soditud, ning rohisid Kuusalu noortekeskuse esise ja pesid aknad.

Peamine tööandja oli Kuusalu vallavalitsus. Töökohad valis ja töövahenditega varustas Kuusalu valla teede- ja majandusspetsialist Madis Praks. Vald maksis töötasu miinimumpalga alusel – töötatud tunni eest 4,30 eurot. Tööd pakkus ka üks perekond Anija vallas Härmakosu külas, seal käisid poisid talus paaril päeval kivimüüri ladumas.

Noored ööbisid kodudes, kokku saadi tööpäevadel. Esmalt töötati neli tundi, siis oli lõuna, toitlustas Tõnis Peensalu, kes on toiduvalmistamiseks rentinud Kuusalus endise kohviku KesKus.

Punastes malevajakkides rühmajuhid ELSBETH LINK ja KRISTA ALLIK koos kaitseriietuses töötanud malevlastega, kui Kuusalu koolitee tunnel sai üle värvitud.

Rühmajuhid olid Kuusalu valla noorsootöö koordinaator Krista Allik ning noorsootöö spetsialist Elsbeth Link ja noorsootöötaja Anna-Liisa Gebruk.

Krista Allik: „Meie malevarühma tänavune teema oli „Meeskonnatöö ja koostöö“. Noored olid väga tublid, kahe nädalaga kujunes neist tore ja ühtne grupp. Tegin õpilasmalevat seitsmendat korda, noortega koos olemine ja toimetamine annab palju positiivseid emotsioone, neilt saab head energiat ja rõõmu.“

Ta rääkis, et igal päeval olid pärast lõunat mitmesugused ühistegevused. AI ehk tehisintellekti abil tehti rühmale logo, mis lasti Tallinnas tikkida maleva T-särkidele. Tallinnas käidi Megazonis lasermängu mängimas. Võeti vastu Rae õpilasmalevlasi ja käidi neil külas.

Rae rühm viidi Hara sadamasse, kus mõlema rühma noored said Hara Seilamise Seltsi treeneri Ingrid Randlahe juhendamisel proovida purjetamist ja sõita SUP-lauaga.

Oli ka koolitusi – rääkimas käisid Töötukassa esindaja ja PersonaliDisain töötaja, kes tegi noortele isiksusetüüpide koolituse.

Eelmisel neljapäeval valmistati koos tort, mida söödi ühiselt maleva lõpetamisel, reedel, 7. juulil.

Kuusalu noortekeskus sai haridus- ja noorsooametilt õpilasmaleva korraldamiseks toetust 960 eurot ning Kuusalu valla eelarvest 3000 eurot. Noorte sõidutamiseks olid rühmajuhtide kasutuses Kuusalu Hoolela ja Kolga kooli väikebussid.

Krista Allika sõnul kulus kogu toetusraha malevlaste toitlustamisele, transpordile ja ürituste eest tasumiseks, rühmajuhtidele töötasu ei makstud.

„Meil lubati maleva toimumise ajal noortekeskuse uksed kinni hoida, seega tegime oma palgatööd, nüüd jääme puhkama,“ lausus ta.

Eelmine artikkelKehra 5. kodukohvikute päev oli esmakordselt koduõuedes
Järgmine artikkelLeesi küla kandideerib Eesti aasta küla tiitlile