Kuusalu õpetajale NIINA ESKOLE koolimuusika edendaja stipendium

1104

Kuusalu muusikaõpetaja ja koorijuht NIINA ESKO sai RIHO PÄTSI stipendiumi.

Riho Pätsi Koolimuusika Fond tunnustas Kuusalu keskkooli muusikaõpetajat ja dirigenti, pedagoogi-metoodikut Niina Eskot laureaaditunnistuse ja stipendiumiga, mille suurus on 800 eurot.

Muusikaõpetaja laureaaditunnistus, sellega kaasnev hõbemärk ja stipendium anti üle kolmapäeval, 6. novembril Tallinna 21. koolis, kus avati helilooja ja muusikaõpetaja Riho Pätsi mälestustahvel.

Niina Esko muusikahariduslikku tegevust on Pätsi-fondi pressiteates iseloomustatud professionaalse, laiahaardelise, mitmekülgse ja tulemuslikuna. Ta on Kuusalus kolme I kategooria koolikoori juht ja ETV mudilaskoori dirigent. Ta õpilased on olnud edukad mitmetel vokalistide konkurssidel.

Pidulikul tunnustusüritusel osales Niina Esko lauluõpilane Karl Erik Märtson Kuusalu koolist. Ta esines kõnega oma õpetaja kohta ning esitas regilaulu ja pani rahva kaasa laulma. Sama laul kõlab tema esituses Kuusalu kihelkonna regilaulude plaadil „Vanad viisid uuel häälel“.

„Õpetaja Niina tunnid on harivad, töökad ja lõbusad. Aeg lausa lendab ja tund võiks isegi pikem olla. Tänu oma õpetajale olen kümme korda osalenud Harjumaa Laululapse konkursil ja kaks korda telesaates Laulukarussell. Ta on minu meelest maailma parim laulmise õpetaja, sest oskab iga lapse südames laulu helisema panna. Kuidas ta seda teeb, ma ei oska öelda, aga seda tean kindlasti, et iga laulu sõnad, viis ja sõnum saavad minu omaks,“ rääkis õpilane.

Niina Esko kandidatuuri Riho Pätsi stipendiumile esitas Eesti Muusikaõpetajate Liit, ettepaneku selleks tegi Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus.

Niina Esko: „Meeleolu on ülev, olen õnnelik. Teen oma tööd rõõmuga, töö ja hobi on koos. Kui sõidan pärast koolitunde Kuusalust bussiga paaril-kolmel korral nädalas ETV mudilaskoori proovi, saan mõtteid koondada. Lapsed laulavad rõõmuga. Huvitav on murda ka mõne keerulisema lauluga piike, on rõõm, kui rasked palad hästi välja tulevad.“

Kuusalu koolis juhendab Niina Esko 2. klassi ning 3.-4. klassi mudilaskoore ja koos Taavi Eskoga lastekoori. Kuusalu keskkoolis on ta töötanud alates 1974. aastast.

Eelmine artikkelMiks lahkute Kuusalu Soojuse juhatuse esimehe kohalt?
Järgmine artikkelRaasiku vallas kadunud 90aastast naist tulid otsima vabatahtlikud päästjad