Kuusalu noortekeskuses valmis kirikuaia jaoks jõulusõim

1709

Alates 1. detsembri õhtust on Kuusalu kirikuaias tuledega jõulukuuse all Maarja ja Joosepi kujud ning sõim jõululapsega.


Esmakordselt Kuusalu kirikuaias: Joosep, Maarja ja jõululaps.

Jõulusõime valmistamise algatas Kuusalu noortekeskuste juht Mari Paenurm koos abikaasa Peetriga. Nende sõnul on kristlikus maailmas laialt levinud komme, et jõulude ootusajal kujundatakse kirikusse või kirikuaeda, linna- või külaväljakule sõim ja teised jõuluevangeeliumi tegelased. See on elav meeldetuletus jõulude sisu kohta.

Laupäeva, 1. detsembri hommikul oodati lapsi ja peresid noortekeskusesse jõulusõime tegema. Sõime meisterdasid orelimeister Toomas Mäeväli ning Hando ja Hendrik Põlluste. Nukkude pead oli varem valmis õmmelnud Ester Paenurm. Maarjat ja Joosepit aitasid meisterdada Kristi Haabsaar lastega ja noortekeskuses käivad noored.

Jõulusõim koos suurte nukkudega kinnitati kirikuaeda kuuse alla, mis on idee algatajate sõnul nagu valmis varjualune Petlemma ränduritele. Kompositsioon on Kuusalu peatänaval liikujatele hästi näha läbi kirikuaia suure värava ja ka üle kiviaia.

Mari Paenurm rääkis, et noortekeskuses meisterdati väiksemate lastega veel tähekesi, mis riputatakse suurele kuusele. Neile saab peale kirjutada oma jõulusoovid: „Esialgu tähekesi kirikuaia kuuse külge ei pannud, mõtleme, kuidas seda teha nii, et ka teistel oleks oma jõulusoovide kirjutamise võimalus.“

Ta jutustas, et suurt jõulusõime pole varem valmistanud ning juba näeb, mida saaks edaspidi teha teisiti: „Oleme koos abikaasaga meisterdanud Tartus väiksemaid jõulusõimi, kus on karjased ja kolm kuningat ka juures olnud.“

1. detsembri õhtul süütas Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalakas kirikus esimese advendiküünla, kohaletulnud said valgust oma laternaga koju kaasa viia.