Kuusalu naiskodukaitsjad müüsid ligi 300 „Anname au!“ sinilille

1995

Sinilille rinnamärgi kampaania kestis 9. aprillist 3. maini.

Naiskodukaitsjad ARDA LAISAAR ja MARIS LILLEVÄLI Kuusalu mai­laadal.
Naiskodukaitsjad ARDA LAISAAR ja MARIS LILLEVÄLI Kuusalu mai­laadal.

„Mul oli kampaania ajal viis sinilille rinnamärki igaks juhuks taskus, kui toidupoodi läksin, tuldi juurde ja sooviti osta,“ rääkis Naiskodukaitse Kuusalu jaoskonna esinaine Maris Lilleväli 1. mail Kuusalu laadal, kus ta koos Arda Laisaare ja Iivi Rooliga tutvustas oma organisatsiooni tegevust ning müüs heategevuskampaania sinililli.
„Anname au!“ toimus tänavu teist korda, eestvedajad olid Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse. Sinilille rinnamärgi müügist koguti seekord annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusele mobiilse kõnniroboti ostuks. Aprilli lõpu seisuga on koos üle-eestiliselt 70 000 eurot. Lisandub sellel nädalal veel „lõpuspurdi“ summa.
Kuusalu naiskodukaitsjad müüsid ära 290 sinilille. Need olid viidud Kännulille, Heli Lillepoodi ja Loksa lillepoodi. Naiskodukaitsjad käisid sinilille rinnamärke müümas veel Kuusalu vallamajas, Kiiu lasteaias ja Kolgas. Hind oli 2 eurot, kes soovis, võis annetada rohkem. Kuusalu kandi rahva panus oli kokku 618 eurot.
„Rahvas võtab sinilille kampaaniat hästi vastu, see on vahva asi, et toetada Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane,“ sõnas Maris Lilleväli.
Kuusalu valla naiskodukaitsjad kuulusid aastaid Harju ringkonna Rävala jaoskonda. Möödunud suve lõpust on endise Rävala jaoskonna territooriumil kaks jaoskonda: Kuusalu ja Viimsi.
Kuusalu jaoskonnas on liikmeid 30. Kuusalu külas elava esinaise Maris Lilleväli abiliseks ehk aseesinaiseks valiti hiljuti toimunud üldkoosolekul Krista Allik Mustametsa külast. Omaette kontoriruumi Kuusalu jaoskonnal pole, kokku saadakse liikmete kodudes.
Maris Lilleväli jutustas, et naiskodukaitsjate tegevus on suuresti ringkonnapõhine – hiljuti osalesid Harju naiskodukaitsjad Kaitseliidu õppusel HUNT15.
Veebruari lõpus oli Kursi küla taga endistel polügoonimaadel ellujäämiskursus, mida viisid läbi Heli Jürisson ja Anu Püümets. Metsa võeti kaasa vaid magamiskotid, vahetusriided ja natuke toitu. Ööbiti metsas, magamiseks tuli teha seal endale varjualused. Õpiti asukoha määramist, olukordade märkamist, lõkke tegemist, ka endast märgi maha jätmist, et teised oskaksid leida.
Võimalust mööda käiakse mitmesugustel kursustel. Osa Kuusalu jaoskonna liikmetest teevad koos Harju ringkonna teiste naiskodukaitsjatega kaasa sel nädalal algaval suurõppusel SIIL – toitlustajate, staabiassistentide ja formeerijatena.
Ka Kuusalu laadal leidus naisi, kes soovisid naiskodukaitsjatega liituda. Riik tasub naiskodukaitsjate ritta astuja vormi eest, möödunud aasta teises pooles ja tänavu naiskodukaitsesse astunute vormid valmivad Harju maakaitsepäevaks, 23. juuniks, kui ka Kuusalu naised osalevad Harju üksuse koosseisus paraadil.
Kuusalu jaoskonna staažikamad liikmed on Siiri Blank, Alvi Määr, Maris Lilleväli, Iivi Rool ja Karmen Ernesaks-Meltsas. Viimase aastaga on juurde tulnud 3 naist.

Eelmine artikkelVolbriõhtul tehti Arukülas ja Kehras näitemängu
Järgmine artikkelKuusalu valla külavanemate ühispilt