Arukülas mängiti volbriõhtul sketši „Nõiavärk”, Kehras etendas Põrgokõsõ sõutüki „Ma olen sind kusagil näinud“.
Aruküla volbriõhtu korraldaja, kultuuriseltsi juht Garina Toomingas ütles, et soovis noortele näidata, kuidas vanasti lõkkeõhtuid korraldati: „Volbriõhtu ei pea olema ainult möll. Meil sai pärast näidendit minna oma piknikukorviga lõkke juurde ning kuulata vanu regilaule.”
Näidendiks valis ta Euroopa Liitu astumise teemalise sketši: „Leidsin lauasahtlist Aruküla endise näitejuhi Krista Tiitmaa käsikirja. Mõte hakkas idanema, otsisin osatäitjad ning alustasime proovidega. Eesmärk oli teha meeleolukas sketš sellest, kuidas nõiad valmistuvad Euroopa Liitu astumiseks ja ülemnõia sünnipäevaks.”
Rolle pakkus Garina Toomingas rahvamaja ringide taidlejatele, kellest enamik olid kohe nõus kaasa lööma. Ülemnõia osa sai Sirli Leok, Sabrinat kehastas Maarja-Ly Teino, Piret Veski oli ilmanõid, Kaire Kurg oli opositsiooninõia osas, Ülle Lepik mängis euronõida. Kuna külalisnõid Aare Pärila pidi jalavigastuse tõttu mängimisest loobuma, leiti tema asemele Jaan Palu. Kaido Kirsip oli kivinõia osas ning Garina Toomingas ise kehastas kohalikku nõida. Ükski neist pole ühegi näitetrupi liige. Lavastuses tegid kaasa ka ansambli Lüü-Türr liikmed. Kostüümid otsisid näitlejad ise, lavakujunduse tegi Ingrid Teino.
Garina Toomingas rääkis, ta on väga soovinud, et kohalikud näitetrupid teeksid ka sketše, mis sobiksid nii jaaniõhtute kui kohvik-klubide programmi: „Paraku jõuavad näiteringid lavale tuua täispika lavastuse, sketšide tegemiseks aega ei jää. ”
Enne näitemängu tantsisid Garina Toomingas ja noorsootöötaja Maarja-Ly Teino koos nõiakostüümides lastega ning jagasid neile pulgakomme. Volbriõhtul esinesid ka tantsurühma Lapulised naised ning Marike. Pärast tantse süüdati lauluväljakul lõke, mille juures laulis Lüü-Türr.
Raasiku noorsootöötaja Angela Allik kiitis: „Vahva, et keegi viitsib ja teeb. Oleme Äpunäpu näitetrupiga korraldanud nii palju volbripidusid, et enam ei jaksa. Meeldis, et Arukülla tuldi peredega, väikesed nõiad jooksid luudadega mööda platsi ringi.”
Kehras tehti sõud
Kehras Põrgupõhjas on volbriööd tähistatud aastaid. Traditsiooniliselt valiti ka tänavu laste hulgast vahvaimat nõida. Kostümeeritud osalejaid, kel tuli vastata peanõid Aire Martsepa küsimustele, oli 15. Kõik väikesed nõiad said auhinnad, parima valis välja rahva seast valitud žürii.
Sõuteater Põrgokõsõ tänavuse etenduse pealkiri oli „Ma olen sind kusagil näinud“ ning see oli telesaate „Su nägu kõlab tuttavalt“ formaadis. Tüki autor ja lavastaja on Silva Laupa, kaasa tegi Põrgokõsõ 22 liiget.
Saatejuht Üllar Jõrbergi mängis Margus Roosi, näitlejad tõid lavale veel palju tuntud Eesti lauljaid ja ansambleid: Kuldne Trio, Metsatöll, Maie Parrik, Onu Bella, Anne Veski ja teised. Neid „hindas“ žürii, kuhu kuulusid Kaval-Ants Põrgupõhjast (Sirje Põlendik), Thea Paluoja Raplast (Kelli Põlendik) ja Tanja Mihhailova Tallinnast (Eve Roosi). Saate võitjaks kuulutati Elina Born ja Stig Rästa, keda kehastasid Nelli Restov ja Liivi Siil. Auhinnaks oli neile 1000, kuid mitte eurot, vaid tasuta töötundi Põrgupõhjas.
Silva Laupa on teinud sõuetenduse viimastel aastatel igale Põrgupõhja suuremale peole. Aastatega on trupp kasvanud järjest suuremaks. Lavastaja kinnitas, et kedagi osalema meelitama ei ole pidanud, inimesed tulevad hoopis ise ennast pakkuma: „Kes kord on lavale saanud, tahab sinna veel.“
Volbriööl viidi läbi ka traditsiooniline viktoriin, esinesid Sirje tantsutüdrukud ja linetantsijad. Tantsuks mängisid-laulsid Elisabeth ja Rein Kaasik.
Kuigi ilm oli külmavõitu, oli Põrgupõhja volbripeol rahvast rohkem kui kunagi varem. Peale oma linnaosa inimeste oli rahvast kogu Kehrast ja ümberkaudsetest küladest.