Kuusalu näitering sai külateatrite festivalilt Grand Prix

1140

Kuusalu näiteringi Latern lavastus „Mamma” hinnati festivali parimaks ja pälvis peapreemia.


Näitlejapreemia saanud ELVI REINVALD (Mamma) ja Kaupo Rüütsalu (Daaniel).

Eesti külateatrite 10. festival oli 20.-22. augustini Märjamaal. Osales 23 truppi, Harjumaalt peale Kuusalu Laterna veel Jõelähtme ja Tuhala näiteringid. Lisaks Kuusalu näitlejate peapreemiale tuli Harjumaale ka üks kolmest laureaaditiitlist – selle sai Jõelähtme Lavagrupp lavastusega „Dotsent vastu tahtmist”, lavastaja Maie Rammjalg.

Kuusalu näitering mängis Jaan Võõramaa „Mammat”, mille lavastas Vendo Peebo. Esietendus oli mullu juunis.

Žürii hindas Kuusalu trupi mängu sedavõrd kõrgelt, et koos Grand Prix´ga anti kolmele osatäitjale näitlejapreemia: Kaupo Rüütsalule Daanieli, Elvi Reinvaldile Mamma ja Väino Eskenile isa rolli eest.

Kuusalu näitlejad said palju kiita. Tunnustati suurepärast ansamblimängu ning osatäitjate sisseelamisvõimet ja mõjusust.

Elvi Reinvald rääkis, et trupp on „Mammat” palju mänginud ning esialgu ei tahetud sellega külateatrite festivalile minna, plaaniti esitada hoopis selle suve alguses esi­etendunud lastetükki, Eneli Sepa „Kadunud muinasjuttu”. Kuid siis mõeldi ümber – „Mamma” on psühholoogiline draama, miks mitte näidata seda ka teistele truppidele. Aasta tagasi mängiti külateatrite festivalil W. Russelli „Reispassi”, „Mamma” oli siis alles välja tulnud ja sellega ei tahetud veel žürii ette minna. „Reispassi” eest pälvis Kuusalu Latern aasta tagasi külateatrite festivali laureaaditiitli.

Tänavuse Grand Prix`ga kaasnes auhinnana suur puidust skulptuur, see on välja pandud Kuusalu rahvamaja fuajeesse.