Kuusalu mailaadaks saadi oma tantsupõrand ja telk

747

Müüjad kiidavad Kuusalu traditsioonilise mailaada korralduslikku poolt.

MTÜ Kuusalu Valla Külade Ühing korraldas Kuusalu Keskväljakul, rahvamaja ja kalmistu juures 1. mai laada 12. korda. Külastajate arvuks saadi loenduseks küsitud 20sendiste kokkulugemisel sama, mis mullu – umbes 2500. Müüjaid oli 130.

Üks peakorraldajaid, külade ühingu juhatuse liige Tiiu Lepnurm ütles, et seekord oli mõningat nurinat, miks istikuid müüdi vähe: „Tundub, et nõudlus oli suurem. Kes tuli kohale varakult, see sai soovitud istikud. Kui saabuti kella ühe paiku päeval, jäädi ilma.“

Ta rääkis, et tänavu lisandus uusi müüjaid ning mõnigi neist teatas, et kuulis Kuusalu laadast Paide laadal, mis oli nädal varem: „Neile soovitati, et tulgu siia, on väga hea korraldus. Müüjate sõnul oli vaatajaid-uudistajaid palju, aga osteti varasemast vähem – samas mõistetakse, et inimesed on sunnitud olema kokkuhoidlikumad, tuleb järjest suuremaid kulutusi teha bensiinile, elektrile, toidule.“

Ka tänavu oli mailaadal kultuuriprogramm, esinesid kohalikud taidluskollektiivid ja laste tantsuringide rühmad.

Eriline oli see, et esmakordselt pandi esinejate jaoks üles Kuusalu Valla Külade Ühingu tantsupõrand ja telk, varem tuli iga kord laatadeks rentida. Need osteti nüüd kohaliku omaalgatuse programmist (KOP) saadud toetusraha abil – KOP andis 1600 eurot, Kuusalu vald lisas kümneprotsendilise omaosaluse.

Tiiu Lepnurme sõnul saab kokkupandavat põrandat, mida on 90 m2, ja telki laenutada ühingult sümboolse hinna eest. Edaspidi on kavas taotleda toetust pinkide soetamiseks, praegu tuleb needki tuua mujalt.

„Tänu sellele, et saime laenutamisraha kokku hoida, kutsusime muusikat tegema Rapla maakonna noorte puhkpilliorkestri Tõnu Soosõrva dirigeerimisel, tasusime nende transpordi ja lisasime väikese stipendiumi, et toetada orkestri esinemissõitu Peterburi. Orkester mängis kolm blokki, tegi laada meele­olukamaks,“ jutustas ta.

Tiiu Lepnurm: „Laat on eesti rahva kultuuri osa. Kuusalu laadad ei ole äri, vaid on kultuuri- ja töökasvatus. Kohalikud tüdrukud-poisid tulid väikese tasu eest appi laadaplatsi üles seadma ja pärast ka koristama.“

Karusselli ja batuudi eest korraldajad kohatasu ei küsinud – need kutsuti kohale, et lastele pakkuda lõbusat laadameeleolu.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“